A varsói Európa-bajnokság negyedik fordulójában Portisch Lajos világossal győzött a grúz Izoria ellen. Balogh Csaba sötéttel az orosz Jakovenkoval szemben nehéz csatában szemben remizett. Cao Sang a fehérorosz Fedorovval osztozott meg a ponton. Az élcsoportban óvatosabbak voltak a nagymesterek, sok döntetlen született. Tízes holtverseny az élen 3,5 ponttal, Portisch és Balogh hárommal a következő pontcsoportban.

A 229 résztvevős, 13 fordulós svájci rendszerű viadalon az élcsoportban sok parti végződött döntetlennel, de a játszmák általában időzavaros kapkodásban értek véget. A nagymestereknek 90-90 percük van az első negyven lépésre, majd 15-15 percük a befejezésig, mindkét esetben 30 másodperc bónusz idővel. A 4. játéknapon a háromfős magyar csapatban Portisch Lajos ünnepelhetett győzelmet, a grúz Izoria (2602) ellen nyert.

A Nemzet Sportolója az első játszmájának elvesztése után mesterhármassal zárkózott fel. A 18 éves Balogh Csaba az orosz Jakovenkotól (2608) rabolt el fél pontot. A Grünfeld védelmű partiban Csaba nehéz küzdelemben, 80 lépésben harcolta ki a döntetlent, gyaloghátrányos állást mentett meg. Cao Sang a fehérorosz Fedorovval (2602) osztozott meg a ponton.

az élcsoport állása:
1-10. Kraszenkow (lengyel, 2672), Drejev (orosz, 2705), Mamedgyarov (azeri, 2646), Radzsabov (azeri, 2673), Milov (svájci, 2653), Naiditsch (német, 2626), Volkov (orosz, 2634), Szmirnov (orosz, 2624) Karjakin (ukrán, 2635) és Nisipianu (román, 2670) 3,5 pont
11-41. Aronyian (örmény, 2693), Stefansson (izlandi, 2573), Ivancsuk (ukrán, 2739), Kotronias (ciprusi, 2578), Beljavszkij (szlovén, 2630), Macieja (lengyel, 2613), Balogh Csaba (2531), Rublevszkij (orosz, 2645), Bologan (moldáviai, 2700), Portisch Lajos (2525)... 3