Ezüstérmet szerzett a magyar férfi futócéllövő csapat a 30+30 lövéses számban a Belgrádban zajló sportlövő Európa-bajnokságon, amelyen Csonka Zsófia a hatodik helyet szerezte meg a női sportpisztolyosok között.

A Sike József, Tasi Tamás, Laczik Zsolt összeállítású együttes 1739 körös teljesítménnyel lett második, az élen az oroszok végeztek 1756 körrel. Egyéniben kevesebb babér termett a magyar versenyzőknek, egyikük sem tudott a legjobb hat közé kerülni. Tasi a nyolcadik, Sike a 11., Laczik pedig a 15. lett.

Az idén remek formát mutató Csonka a 30+30 lövéses alapverseny során nagyszerű produkciót nyújtott és a második legjobb eredménnyel kvalifikálta magát a 20 lövéses fináléba. Ott azonban kissé visszaesett, így meg kellett elégednie a hatodik hellyel.