A negyedik helyen végzett a Vörös Zsuzsanna, Füri Csilla, Máthé Vivien összeállítású csapat a varsói öttusa-világbajnokság zárónapján rendezett női váltóversenyben. Győztek a németek, megelőzve az oroszokat és az olaszokat.

A magyarok a várakozásnak megfelelő lövészettel kezdték a napot, az első számban negyedikek lettek úgy, hogy az akkor dobogós pozícióban lévő három trióval szemben nem volt jelentős a hátrányuk. A vívás azonban nem sikerült nekik, több asszóban túlságosan könnyen adták meg magukat, így két tusa után csak a hatodik helyen álltak.

A remek úszásukkal aztán visszajöttek a remények, a 3x100 métert a papírformát igazolva a legjobb idővel teljesítették, összetettben pedig már másodikak voltak. A lovaglás aztán megint csak tartogatott kellemetlen momentumokat is, Füri hibátlan pályája után Máthé kétszer, Vörös pedig az első és az utolsó két akadályt lehúzva háromszor rontott, kezdődhetett a 3x1500 méteres futás a harmadik helyről.

A németeket a rajtnál 20 másodperccel követték az oroszok, 21-gyel a magyarok és 22-vel az olaszok: egyértelmű volt, hogy e négy együttes közül kerülnek ki a dobogósok. Füri elsőként a második helyre hozta a csapatot, nyolc másodpercre megközelítve a német váltót, Máthé azonban - noha a táv első felében jól futott - a végére elkészült az erejével, és visszacsúszott a negyedik helyre. Vörös az indulás után utolérte Muratovát, amikor viszont a 750-es fordulótól visszafelé jöttek, már az orosz futott óriási tempóban, olyannyira, hogy leelőzte az egyéniben győztes Corsinit, s ha pár métere még van, akkor a német Schönebornt is befogja. Így viszont német, orosz, olasz, magyar volt a befutási sorrend. A magyarok az utolsó számban az ötödik legjobb időt érték el. A leggyorsabban a lengyelek, az oroszok és az olaszok futottak.

"Volt három jó és két rossz számunk. A vívás és a lovaglás nem sikerült, emiatt szorultunk le a dobogóról. A futás előtt reménykedtem ugyan, de csak óvatosan" - mondta Kulcsár Antal szövetségi kapitány.

Női váltó:
1. Németország (Kim Raisner, Lena Schöneborn, Elena Reiche) 5408 pont (lövészet: 1024, vívás: 892, úszás: 1264, lovaglás: 1152, futás: 1076)
2. Oroszország (Tatjana Muratova, Ljudmila Szirotkina, Oleszja Velicsko) 5388 (1108, 820, 1200, 1124, 1136)
3. Olaszország (Claudia Corsini, Sara Bertoli, Alessia Pieretti) 5380 (1060, 856, 1176, 1152, 1136)
4. Magyarország (Vörös Zsuzsana, Füri Csilla, Máthé Vivien) 5328 (lövészet: 265 kör/1084 pont, vívás: 41 győzelem/49 vereség/736 pont, úszás: 3:04.59 perc/1308, lovaglás: 1120 pont, futás: 15:10.20 perc/1080)