Az amerikai nyílt teniszbajnokság 3. fordulójában kiesett Rafael Nadal: a második helyen kiemelt spanyol játékost a hazai közönségkedvenc James Blake verte meg négy szettben, 2 óra 26 perc alatt.

Az amerikai teniszező, aki szabadkártyával indult a tornán, végig bátran támadott, kiszorította ellenfelét, berobogott a hálóhoz és ott könyörtelen volt. Az idei Roland Garroson diadalmaskodó Nadal többnyire csak védekezett, ezúttal azonban nem jöttek be az elütései.

Az első játszmát biztosan hozta Blake, a másodikban még kiegyenlített a spanyol, ám a harmadik, majd a negyedik felvonásban már látszott, hogy a harmadik forduló jelenti számára a búcsút az idei US Openen. Az örökifjú Andre Agassi is bejutott a 16 közé, annak ellenére, hogy elvesztette az első játszmát a cseh Berdych ellen.

A nőknél a volt világelső Justine Henin-Hardenne ugyan a papírformának megfelelően nyert a dél-koreai Cso ellen, ám a második játszmában nagyon sokat hibázott.

A belga sztár 24 perc alatt 6:0-ra hozta az első szettet, a folyatásban azonban nem találta sem a ritmust, sem a távot és a világranglistán 79. ellenfele egészen 6:6-ig tartotta magát. A rövidítésben azután megremegett az ázsiai teniszező keze és ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa.

A hatodik helyen kiemelt orosz Jelena Gyementyjeva három játszmában, 2 óra 11 perc alatt nyert honfitársa, Anna Csakvetadze (29. kiemelt) ellen. Az első játszmát simán, 26 perc alatt hozta a tavalyi döntős, a másodikban azonban ellenfele bátran támadott és sikerült kiegyenlítenie. A döntő szettben 6:6-ig fej fej mellett haladt a két játékos, majd a rövidítésben Csakvetadze 4-2-es előnyre tett szert. Ezt követően azonban semmi sem jött be neki, kikapott és a kézfogásnál el is tört nála a mécses.

férfiak, 3. forduló:
Blake (amerikai) - Nadal (spanyol, 2.) 6:4, 4:6, 6:3, 6:1
Gasquet (francia, 13.) - Ljubicic (horvát, 18.) 3:6, 7:6 (8-6), 6:7 (7-9), 6:3, 6:2
Massu (chilei) - Wawrinka (svájci) 6:4, 6:3, 6:0
Agassi (amerikai, 7.) - Berdych (cseh, 32.) 3:6, 6:1, 6:4, 7:6 (7-2)

Mauresmo (francia, 3.) - Grönefeld (német, 31.) 7:5, 6:3
Pierce (francia, 12.) - Jankovic (szerb-montenegrói, 17.) 6:3, 3:0-nál Jankovic hátsérülés miatt feladta

Bardóczky Kornél sikerével ért véget a hat versenyből álló, egyenként 10 ezer dollár összdíjazású Raiffeisen GP-teniszsorozat ötödik, szolnoki állomása.

Bardóczky múlt szombaton Kaposváron szintén megnyerte a finálét, pénteken pedig - Kisgyörgy Gergellyel az oldalán - a párosversenyben is győzött.