Bejelentette visszavonulását Fabiola Zuluaga, az egyetlen kolumbiai teniszező, aki Grand Slam-tornán eljutott a legjobb négy közé.

"A szívem azt súgja, itt az idő, hogy a magánéletemmel törődjem. Elbúcsúzom a hivatásos tenisztől. Az utóbbi 15 évben rengeteget utaztam, hónapokat töltöttem távol szeretteimtől. Ennek most vége" - mondta a könnyes szemmel a 26 éves Zuluaga, aki kilenc hónappal ezelőtt ment férjhez az újságíró Julian Garciához és a múlt héten játszotta utolsó tétmérkőzését, amikor is a US Open 2. fordulójában 7:5, 6:0-ra kikapott a döntős belga Kim Clijsterstől.

A kolumbiai játékos a tavalyi ausztrál nyílt bajnokságon játszott a fináléba kerülésért, miután negyeddöntős ellenfele, a francia Amélie Mauresmo hátsérülés miatt visszalépett.

Zuluaga pályafutása során öt tornát nyert - az utolsó másfél évvel ezelőtt hazájában. Jelenleg az 58. a világranglistán, a legjobb helyezése pedig 16. volt, míg az összkeresete meghaladja az 1,3 millió dollárt.