A Szávay Ágnes, Jasmin Wöhr kettős három játszmában búcsúztatott egy cseh, román duót a zürichi, 1,3 millió euró összdíjazású nőitenisz-torna nyolcaddöntőjében. Szávayék ellenfele a négy közé jutásért a Raymond, Stosur páros lesz. Az amerikai, ausztrál kettős 4:6, 6:4, 6:3-ra verte a Peschke, Schiavone cseh, olasz duót.

Combizomsérülése miatt visszalépett Mary Pierce. "Kedden megvizsgáltak Párizsban, s ez eredmény azt mutatja: hasonló problémával küszködöm, mint nyáron, csak most éppen egy másik helyen" - mondta a 30 éves francia játékos, aki vasárnap megnyerte a moszkvai viadalt.

Pierce idén döntős volt a Roland Garroson és a US Openen, utóbbi 28 mérkőzéséből 25-ön győzött, s ennek köszönhetően 2000 óta a legjobb helyen, az ötödiken áll a világranglistán.

A negyedik helyen kiemelt Jelena Gyementyjeva és a hatodikként rangsorolt Patty Schnyder bejutott a legjobb nyolc közé Zürichben.

A hazai közönségkedvenc, a mindössze 19 éves Rafael Nadal bejutott a nyolcaddöntőbe a 2,1 millió euró összdíjazású madridi férfitenisz-tornán, a Mestersorozat nyolcadik állomásán, ugyanez nem sikerült a második kiemelt Andy Roddicknak és Carlos Moyának.