A világranglista-vezető, s egyben címvédő svájci Roger Federer nagy meglepetésre három szettben kikapott a német Tommy Haastól a melbourne-i meghívásos tenisztorna első fordulójában.

A két játékos a múlt héten, a dohai verseny elődöntőjében is találkozott egymással, akkor a világelső magabiztosan, két játszmában nyert.

eredmények, 1. forduló:
Haas (német) - Federer (svájci) 3:6, 6:4, 6:4
Roddick (amerikai) - Monfils (francia) 6:2, 6:2
Coria (argentin) - Ljubicic (horvát) 6:2, 6:2
Kiefer (német) - Nalbandian (argentin) 6:3, 3:2-nél Nalbandian feladta

A meghívásos viadalon - amelynek eredményei nem számítanak bele az ATP-pontversenyekbe - a győztesek az elődöntőben folytatják, a vesztesek az 5-8. helyért csatáznak.

A világranglistán 99. Czink Melinda három szettben kikapott a dél-koreai Jun Cseong Csótól (73.), így nem jutott be a legjobb négy közé a 145 ezer dollár összdíjazású canberrai női tornán. A magyar játékos tavaly a fináléig menetelt ezen a viadalon.

eredmény, negyeddöntő:
Jun Cseong Cso (dél-koreai) - Czink Melinda 4:6, 6:3, 6:3

Az első helyen kiemelt, hazai közönség előtt szereplő, címvédő Lleyton Hewitt magabiztosan jutott a nyolc közé a Sydneyben tenisztornán, míg a nők versenyében az ötödikként rangsorolt belga Justine Henin-Hardenne játék nélkül került az elődöntőbe, miután ellenfele, az orosz Nagyja Petrova sérülés miatt visszalépett.

Az utóbbi játékos sorsára jutott a világranglistán második, elsőként rangsorolt belga Kim Clijsters is, aki csípőfájdalmai miatt az utolsó pillanatban mondta le az olasz Francesca Schiavone elleni negyeddöntőjét. Egyelőre bizonytalan, hogy a US Open tavalyi bajnoka vállalni tudja-e a játékot a hétfőn kezdődő melbourne-i ausztrál nyílt bajnokságon.