Három szettben nyert az ukrán Aljona Bondarenko ellen, s bejutott az indiai Bangalore-ban zajló, 175 ezer dollár összdíjazású nőitenisz-torna elődöntőjébe Czink Melinda. A legjobb négy között a hatodik helyen kiemelt horvát Jelena Kostanic lesz az ellenfele.

A Bangalore Open elnevezésű, 175 ezer dollár összdíjazású, harmadik kategóriás nőitenisz-viadalon Czink Melinda nagy csatában, 6:2; 6:7; 7:6-ra legyőzve az ukrán Aljona Bondarenkót, a páros után bejutott az egyéni verseny elődöntőjébe is.

A magyar játékos pályafutása során először bizonyult jobbnak Bondarenkónál. A 21 éves ukrán lány tavaly óta tagja a top 100-nak a profi teniszezők között és az első komoly lépést az elitbe egy éve tette meg, amikor Hyderabadban, épp Czink legyőzésével döntőt játszott. Előtte 2004-ben salakon egyszer már nyert a magyar ellen, aki viszont a harmadik találkozójukon visszavágott a korábbi vereségekért.

A Hyderabadból Bangalore-ba költöztetett viadalon a négy közé kerülésért Czink maratoni mérkőzésen 6:2; 6:7; 7:6-ra nyert. A fináléba jutásért az első számú magyar teniszező a horvát Jelena Kostanic ellen mérkőzik szombaton, remélhetőleg sikerül regenerálódnia.

A további eredményektől függetlenül Czink hétfőtől újra tagja az első száznak a ranglistán és legkevesebb kilencezer dollárral távozik Indiából, de ez az összeg akár még meg is háromszorozódhat - ehhez persze győzni kellene a következő két egyéni meccsén.

páros:
Björkman, McEnroe (svéd, amerikai) - Fisher, Phillips (ausztrál, amerikai) 6:1, 7:5