A selejtezőből feljutott Nagy Kyra két sima játszmában kikapott Henrieta Nagyovától az egymillió dollár összdíjazású dubaji nőitenisz-torna első fordulójában.

A szlovák teniszező a második körben az első helyen kiemelt francia Amélie Mauresmóval mérkőzik.

WTA-torna, Dubaj (1 millió dollár), 1. forduló:
Nagyova (szlovák) - Nagy Kyra 6:2, 6:0
Kirilenko (orosz) - Petrova (orosz, 5.) 6:4, 6:1
Schiavone (olasz, 7.) - Razzano (francia) 6:4, 6:4
Bondarenko (ukrán) - Peschke (cseh) 6:7 (4-7), 6:3, 7:6 (7-2)
Kuznyecova (orosz) - Müller (német) 6:2, 6:0
Hingis (svájci) - Mirza (indiai) 6:3, 7:5

A rotterdami férfi versenyen továbbjutott a két Rochus testvér, Olivier-nek volt nehezebb dolga, a döntő játszmában az osztrák Melzernek meccslabdája is volt, mégis a belga ment tovább.

Kiesett a thaiföldi Paradorn Srichaphan, akit a szerencsés vesztesként főtáblára jutó brit Palmar vert három szettben, és nem érte meg a második kört az orosz Andrejev sem, akit szintén a selejtezőből érkező Bracciali búcsúztatott.