A perui Luis Horna és a német Anna-Lena Grönefeld nyerte meg a mexikói Acapulcóban rendezett tenisztorna férfi, illetve női versenyét.

A 25 éves Horna, aki a világranglistán jelenleg a 68., pályafutása első diadalát aratta ATP-tornán.

"Acapulcót biztosan megőrzöm jó emlékeim között. Csodálatos volt itt játszani, szinte otthon éreztem magam, amikor a közönség azt kiabálta: Peru, Peru. Természetesen nagyon boldog vagyok" - nyilatkozott a döntő után.

ATP-torna, Acapulco (690 ezer dollár), döntő
Horna (perui) - Chela (argentin, 7.) 7:6, 6:4

WTA-torna, Acapulco (180 ezer dollár), döntő
Grönefeld (német, 2.) - Penetta (olasz, 1.) 6:1, 4:6, 6:2

Meglepetésre az ötödikként rangsorolt amerikai James Blake nyerte a 380 ezer dollár összdíjazású Las Vegas-i férfitenisz-tornát: a hazai közönség előtt szereplő játékos a döntőben három játszmában győzött az első helyen kiemelt ausztrál Lleyton Hewitt ellen.