A torinói sakkolimpia harmadik fordulójában férfi válogatottunk 3-1-re győzött Portugália ellen. Almási Zoltán és Balogh Csaba nyert, Gyimesi Zoltán és Berkes Ferenc remizett. Női csapatunk két sötét táblával hullámzó meccsen meglepetésre 2-1-re kikapott az izraeli triótól. Hoang Thanh Trang és Vajda Szidónia döntetlent ért el, Gara Anita vereséget szenvedett. A férfiak versenyében Oroszország, Kína és Üzbegisztán vezet 10,5 ponttal, Almásiék eddig 9 pontot gyűjtöttek, s holtversenyben a 13. helyen állnak. A nők viadalán Litvánia százszázalékos, fél ponttal vezet Kína és Oroszország előtt.

Verőci Zsuzsa helyszíni tudósítása Torinóból

Férfi csapatunk izgalmas mérkőzésen megszerezte harmadik győzelmét, nem adta meg könnyen magát a portugál négyes. A mérkőzés egy gyors döntetlennel indult, Berkes Ferenc két nyerés után sötéttel hamar remizett. Almási Zoltán az éltáblán időzavarba került, de szépen túljátszotta ellenfelét. Balogh Csaba a spanyol megnyitás csereváltozatában szerezte meg második nyerését. Gyimesi Zoltán világossal nem tudta feltörni a portugál sakkozó védőállását. A 3-1-es győzelem természetesen előrelépést biztosított a táblázaton, s már nehezebb együttessel párosítják majd össze Almásiékat.

A mai forduló rangadóját Oroszország és Németország vívta. A félpontos előnnyel vezető oroszok éltábláján Vlagyimir Kramnyik játszott, aki utoljára az 1996-os jereváni sakkolimpián szerepelt. A decemberi Szuperbajnokság óta első partiját játszotta, hosszasan betegeskedett, komoly gerincproblémái voltak. Mindez mozgásán nem látszott, sokat sétált miután tisztáldozattal szétrombolta Arkadij Naiditsch királyállását, s győzelmével vezetéshez juttatta csapatát. A második táblán Artur Juszupov kecsegtető pozícióját remire rontotta, Jevgenyij Barejev nyeréséhez egy pillanatig sem fért kétség. A németek nagy örömére Graf legyőzte a szuperbajnok Rublevszkijt, s így tisztes vereséggel zárták a meccset.

A harmadik játéknapon India együttesében már sakkasztalhoz ült Viswanathan Anand. Az indiai exvilágbajnok korán megérkezett a versenyterembe, készséggel osztott autogramot, nem tiltakozott a fényképezés ellen, mosolyogva mesélt a szófiai versenyről, ahol minden jó volt, csak a játékával volt elégedetlen. A közelgő elnökválasztás esélyeit is mérlegeltük.

Forrás: [origo]

Az első játéknapi kisiklás után már nem viccelődhettek, legerősebb összeállításban verték 4-0-ra Mongóliát. Batchuluun nagy sikerként elkönyvelhette, hogy bátran tisztet áldozott, majd még egy sakkot is adott neves ellenfelének. Remekelt a kínai és az üzbég csapat, a címvédő ukránok fél pontra megközelítették az éllovas triót. Keseregnek a házigazdák, hihetetlennek tűnik, de Egyiptom 3-1-re nyert Bosznia-Hercegovina ellen.

Az amerikai válogatottban Gata Kamsky is játszott, de csak sovány győzelmet értek el. Meglepő a Izrael-Peru meccs 2-2-es eredménye, mind a négy játszma eldőlt.

13-16. Magyarország, Németország, Lengyelország és India 9

Hidegzuhanyként éltük meg női válogatottunk 2-1-es vereségét Izraeltől, hiszen valamennyi táblán jóval magasabb Élő-pontjuk volt nagymesternőinknek. Vajda Szidónia fölényes állásból kiengedte ellenfelét, ezúttal Hoang Thanh Trang nyitása is aggodalomra adott okot. Gara Anita a megnyitásban felcserélt két lépést, reménytelen állásában azonban jól küzdött, joggal reméltük, hogy remire menti a partit, de a végén elfáradt, hibázott. Még hibátlan a litván együttes, harmadik meccsüket is 3-0-ra nyerték meg. A kínai és az orosz csapat elhullajtott fél pontot, felzárkóztak az ukránok és a románok, javítottak helyezésükön az amerikaiak.

9. India 7
10-19. Magyarország, Franciaország, Németország, Grúzia, Örményország, Görögország, ... 6,5.