Roger Federer nyerte a férfi egyest az angol nyílt teniszbajnokságon, miután a döntőben négy játszmában, 2 óra 50 perc alatt győzött Rafael Nadal ellen. Ezzel sorozatban negyedszer diadalmaskodott Wimbledonban.

Az első szettet nagyon könnyedén, villámsebességgel 24 perc alatt nyerte a világelső Federer. A svájci szuperklasszis szinte tetszés szerint gyűjtötte be a pontokat, sokkal jobban adogatott és fogadott, mint kissé megszeppent spanyol ellenfele, a tenyerese pedig elképesztően jó volt.

A folytatásban (57 perc) váratlanul feltámadt a mallorcai teniszező, azonnal brékelte a svájcit, nullra nyerte a saját adogatását és 2:0-ás előnyhöz jutott. Ezt követően 5:4-ig mindketten hozták a szervájukat, majd a tizedik gémben a spanyol ütött egy kettőshibát, bizonytalankodni kezdett, Federer pedig ezt könyörtelenül kihasználta (5:5).

A rövidítésben három szettlabdához jutott a címvédő, az első kettőt még hárította a spanyol, a harmadikkal, egy bődületes tenyeressel azonban már nem tudott mit kezdeni. A harmadik, 52 perces felvonásban semmit sem bízott a véletlenre a két játékos: egészen 6:6-ig fej-fej mellett haladtak, mindketten nyerték a saját adogatásukat. A rövidítésben egészen szenzációs pontokat szerzett Nadal és szépített. Ez egyben azt is jelentette, hogy a svájci az idei wimbledoni tornán először (!) vesztett szettet.

A negyedik, egyben utolsó játszmában 2:1-es vezetése után Federer brékelte ellenfelét, majd 4:1 után ismét elnyerte Nadal adogatójátékát, és már a mérkőzésért, negyedik wimbledoni diadaláért adogathatott. Csakhogy a spanyol nem adta magát könnyen: hallatlan erőfeszítéssel szépített (5:3). Ezzel azonban el is lőtte összes puskaporát, a svájci játékos ugyanis a kilencedik gémben három meccslabdához jutott, és már az elsőt kihasználta.

A 25 éves világelső sorozatban 48. füvespályás győzelmét aratta, ezzel tovább javított világcsúcsán. Federer négy esztendeje, 2002. június 25-én a horvát Mario Ancictól, éppen Wimbledonban kapott ki utoljára ezen a borításon. A győztes 655 ezer fontot - több mint negyedmilliárd forintot - kapott sikeréért, a vesztes 327 500-zal vigasztalódott.

férfi egyes, döntő:
Federer (svájci, 1.) - Nadal (spanyol, 2.) 6:0, 7:6 (7-5), 6:7 (2-7), 6:3

Roger Federer:
"Nagyszerű, igazán magas színvonalú meccset játszottunk Rafaellel. Őszintén szólva, nem gondoltam volna, hogy eljut a fináléig, ám hallatlan akarattal sikerült neki. Gratulálok érte. Csodálatos érzés, hogy negyedszer is győztem Wimbledonban. Ötödször is megpróbálok nyerni. Azt hiszem, Björn Borg, aki sorozatban ötször győzött itt, túlságosan korán vonult vissza. Én nem teszem ezt.

Rafael Nadal:
"Gratulálok Rogernek, mert elképesztően jól teniszezett. Számomra nagyon nehéz volt a füves pályán játszani, ennek ellenére elégedett vagyok, mert sokat fejlődtem és életem eddigi legjobb eredményét értem el Wimbledonban. Remélem, legalább még egyszer eljutok a döntőig ezen a tornán, s nagyon bízom benne, hogy akkor nem Federer lesz az ellenfelem.

2002: Hewitt (ausztrál) - Nalbandian (argentin) 6:1, 6:3, 6:2
2003: Federer (svájci) - Philippoussis (ausztrál) 7:6 (7-5), 6:2, 7:6 (7-3)
2004: Federer - Roddick (amerikai) 4:6, 7:5, 7:6 (7-3), 6:4
2005: Federer - Roddick 6:2, 7:6 (7-2), 6:4
2006: Federer - Nadal 6:0, 7:6 (7-5), 6:7 2-7), 6:3

A kínai Csie Cseng, Ce Jen duó sikerével ért véget a női párosverseny, miután a döntőben három játszmában jobbnak bizonyult a Virginia Ruano Pascual, Paola Suarez spanyol, argentin kettősnél.

női páros döntő:
Csie Cseng, Ce Jen (kínai, 4.) - Ruano Pascual, Suárez (spanyol, argentin) 6:3, 3:6, 6:2