Keczeli világbajnok a junior sportlövők között

Keczeli Bianka 371 körös teljesítménnyel aranyérmet szerzett a junior futócéllövők vegyes számában a zágrábi sportlövő-világbajnokságon. Keczelinek ez már a második érme, hiszen hétfőn második lett a futócéllövők között.

A csapatban szerzett keddi bronzérem után egyéniben nem szerepeltek jól a magyar férfiak a kisöbű sportpuska fekvő számban Zágrábban.

A 60 lövéses alapversenyben a már olimpiai résztvevő Sidi Péter - elsősorban gyenge utolsó tízes sorozata (97 kör) miatt - 593 körrel zárt, és három körrel lemaradt a döntőről. A komáromi kiválóság 34. lett, míg az 589 körrel záró Herczegh Szabolcs az 50., Mlinkovics Tibor (587 kör) pedig az 57. helyen végzett.

A női futócéllövők vegyes számában sem produkáltak kiemelkedőt a magyarok: Máthé Edit 367 körrel a 12., Kuti Orsolya 365-tel a 14. pozícióban zárt.