A kalapácsvető Pars Krisztián 6. helye után szombaton délután Kiss Dániel hatalmas meglepetésre 7. lett 110 méteres gátfutásban a göteborgi atlétikai Eb-n. Diszkoszvetőink sajnos negatív meglepetéssel szolgáltak, a döntőben senkit sem tudtak megelőzni; Varga Roland 11., Máté Gábor 12. lett. Papp Krisztina 5000 méteren a 8., Molnár Krisztina rúdugrásban a 11. helyen végzett.

A kalapácsvetés után - amelyben kora délután Pars Krisztián a hatodik helyen zárt - a diszkoszvetés döntője két esélyt is kínált számunkra. Túlzottan vérmes reményeink azonban nem lehettek, amit előre vetített, hogy a selejtezőből Varga Roland 60,62 méteres eredménnyel csak a nyolcadik, Máté Gábor 60,53-mal a tizedik helyen került be a tizenkettes fináléba. Ám arra nem számítottunk, ami végül bekövetkezett; nevezetesen, hogy itt senkit sem tudnak megelőzni. Varga 60,52-vel lett 11., Máté 57,35-tel 12. Az idén 69,95-öt dobó olimpiai ezüstérmes, a felkészülés során motorbalesetet szenvedett Kővágó Zoltán nagyon hiányzott a mezőnyből...

A kétszeres olimpiai és kétszeres világbajnok bajnok litván Virgilijus Alekna persze nem feltétlenül osztotta ezt a véleményt. Mindenesetre így igazából csak a két észt ellenfelére, a vb-ezüstérmes Kanterre és az olimpiai bronzérmes Tammertre kellett figyelnie. Alekna nem akart sokáig izgulni, 68,67-tel nyitott, és ezzel meg is nyerte első Eb-aranyát, ami még hiányzott az éremkollekciójából.

Szerdán a női rúdugrás selejtezőjében Molnár Krisztina első kísérletére átjutott a 440 centis magasságon, ami a döntőben sajnos kifogott rajta. A 430-as eredményével pedig csak a 11. helyet tudta megszerezni. A világcsúcsot 501 centivel tartó olimpiai és világbajnok orosz Iszinbajeva 460-on szállt be, s könnyedén jutott át felette. A 470-et, majd a 480-at másodikra vitte, de ebben a magasságban már nem volt ellenfele. Iszinbajeva megpróbálkozott a világrekordjának megjavításával is, ám valószínűleg maga sem hitte, hogy az esős, hűvös időben összejöhet neki az 502 centiméter.

Forrás: EPA

Christian Olsson

Még pénteken úgy számoltunk, hogy szombaton öt döntősünk lesz, de az Eb számunkra legkellemesebb meglepetéseként váratlanul akadt egy hatodik is. Bár a férfi 110 méteres gátfutásban Kiss Dániel éppen csak becsúszott a tizenhat közé, szombaton az elődöntőből is tovább verekedte magát. Futamában a negyedik helyen végzett, ami azzal együtt hatalmas bravúr, hogy a világbajnoki címvédő francia Doucouré megsérült, két versenyzőt diszkvalifikáltak, egy pedig nem ért célba. A döntőben Kiss Dániel 1,0 m/sec-os ellenszélben 13,77-tel 7. lett, mindössze négy századdal lemaradva a hatodik helyről. Az Európa-bajnoki címet a lett Olijar (13,24) szerezte meg.

Férfi hármasugrásban a házigazdák nagy kedvence, az olimpiai és világbajnok Christian Olsson megvédte a címét. Elsőre 17,20 méteres eredménnyel kezdett, másodikra 17,67-ig szállt, majd négy érvénytelen kísérletet tett, ez azonban nem rontott a svéd szurkolók hangulatán. Női 5000 méteren a spanyol Marta Dominguez is megvédte a címét, Papp Krisztina a nyolcadik helyen ért be a célba.

... 11. Molnár Krisztina 430

Az Eb vasárnapi programjában csak egy számban leszünk érdekeltek, a női távolugrás döntőjében Vaszi Tünde révén.