Michael Phelps visszanyerte a motivációját. Az amerikai úszó úgy érzi, elsősorban ennek köszönheti, hogy a kanadai Victoriában rendezett Csendes-óceáni Játékokon 200 m vegyesen és 200 m pillangón is megdöntötte saját világcsúcsát.

"Számomra az a legnagyobb dolog, hogy újra van értelme úszni, edzeni. Ismét úgy állok a rajtkőre, hogy van, ami ösztönöz. A rekordok is ennek tudhatók be" - mondta a 21 éves szupersztár.

Phelps, aki a tavalyi világbajnokságon Cseh László előtt nyerte a 200 vegyest, saját, 1:55.94 p-es csúcsát adta át a múltnak, miután a 1:55.84-gyel csapott célba. A magyar úszó a margitszigeti Európa-bajnokságon 1:58.17 perccel nyerte fölényesen a számot.

"Rengeteget változott Michael szemlélete, még eltökéltebben versenyez, fizikálisan pedig tovább fejlődött. Még nincs csúcsformában, a mostani teljesítménye 90 százalék körüli" - nyilatkozta Bob Bowman, a hatszoros olimpiai bajnok versenyző trénere.

Phelps a 200 pillangó fináléjában 1:53.80-nal lett első, a korábbi világcsúcsot szintén ő tartotta, 1:53.93-at úszott 2003. július 22-én, Barcelonában.

A 21 éves világklasszis a két egyénin túl egy harmadik rekordban is oroszlánrészt vállalt: Neil Walkerrel, Cullen Jonesszal és Jason Lezakkal, a 4x100 méteres gyorsváltóban 3:12.46 perccel szintén világcsúcsot ért el.