A 10. helyen kiemelt chilei Fernando González és a tizenharmadikként rangsorolt francia Mary Pierce búcsúzott az amerikai nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában.

González már 2-1-re vezetett a brit Andy Murray ellen, ám mégis kikapott, míg Pierce az első szettet megnyerte a kínai Li Na ellen, ám a folytatásban játékot sem nyert. Az első helyen kiemelt svájci Roger Federer és a francia Amélie Mauresmo egyaránt sikeres három játszmás meccsen van túl.

A végső sikerre is esélyes Justine Henin-Hardenne ötven perc alatt, két játszmában nyert az izraeli Shahar Peer, és ezzel bejutott a legjobb nyolc közé. A belga klasszis, aki 2003-ban megnyerte a tornát, az elődöntőbe kerülésért a Lindsay Davenport (amerikai, 10.)-Patty Schnyder (svájci, 7.) találkozó győztesével játszik.

Szevtlana Kuznyecova, aki tavalyelőtt megnyerte a US Opent, három játszmában, 2 óra 19 perc alatt kikapott a szerb Jelena Jankovictól. Az orosz játékos pontatlanul játszott: 46 önhibát vétett, míg ellenfele csupán 24-et. A 21 esztendős Jankovic, aki pályafutása első tornagyőzelmét két éve a Római Teniszakadémián, a Budapest Grand Prix-n aratta, a negyeddöntőben Jelena Gyementyjevával találkozik. Az orosz teniszező két játszmában verte a francia Aravane Rezait.

Az időrend miatt visszatérve a férfi mezőnyhöz: a negyedik forduló jelentette a végállomást a spanyol Tommy Robredo számára, a hatodik helyen kiemelt - és titkos esélyesnek tartott - spanyol játékos
nagyon simán kikapott az orosz Mihail Juzsnyijtól. Továbbjutott viszont a német Tommy Haas, aki nagy csatában, öt játszmában, három és fél óra alatt győzött a hazai közönség előtt szereplő Robby Ginepri ellen. A második helyen kimelt Rafael Nadal simán, három játszmában győzött Jiri Novak ellen: a spanyol teniszező nagyon magabiztosan teniszezett, cseh ellenfele viszont a harmadik-negyedik ütésváltás után rendre elpackázta a lehetőségeit.

3. forduló (a 16 közé jutásért):
férfiak:
Federer (svájci, 1.) - Spadea (amerikai) 6:3, 6:3, 6:0
Nadal (spanyol, 2.) - Moodie (dél-afrikai) 6:4, 7:6 (7-5), 7:6 (7-4)
Blake (amerikai, 5.) - Moyá (spanyol) 6:4, 7:6 (8-6), 2:6, 6:3
Davigyenko (orosz, 7.) - Kubot (lengyel) 6:4, 6:1, 6:1
Roddick (amerikai, 9.) - Verdasco (spanyol, 22.) 6:7 (5-7), 6:3, 6:4, 6:7 (4-7), 6:2
Murray (brit, 17.) - González (chilei, 10.) 6:3, 3:6, 2:6, 6:3, 6:2
Berdych (cseh, 12.) - Turszunov (orosz, 23.) 6:7 (2-7), 6:3, 3:6, 6:3, 6:4
Gicquel (francia) - Gaudio (argentin, 21.) 6:0, 4:6, 4:6, 6:1, 7:6 (7-3)
Gasquet (francia, 25.) - Chiudinelli (svájci) 7:6 (7-2), 6:3, 2:6, 7:6 (7-2)
Haas (német, 14.) - Ginepri (amerikai, 18.) 7:6 (7-1), 6:4, 3:6, 3:6, 7:6 (7-1)