Az amerikai Kristin Armstrong nyerte a salzburgi országúti kerékpáros világbajnokság első számát, a női egyéni időfutamot. Második helyen a svájci Karin Thürig, a harmadikon pedig a szintén amerikai Christine Thorburn végzett.

A sportág kimagasló alakja, a visszavonulás előtt álló Jennie Longo-Ciprelli a 19. lett. A 47 éves francia versenyző éppen 25 éve szerezte meg első vb-érmét.

Longo 28 éves pályafutása során 971 győzelmet aratott, világbajnokságokon és olimpiákon összesen 30 érmet nyert és 38 világcsúcsot állított fel. A kerékpározás minden válfajában sikeres volt, országúton, pályán, sőt hegyikerékpározásban is ért el dobogós helyezést.

A 13-szoros vb-aranyérmes hat ötkarikás játékokon állt rajthoz, ez is rekord a sportágban. 1996-ban Atlantában a mezőnyviadalon diadalmaskodott, ugyanott az időfutamban ezüstérmes lett, akárcsak 1992-ben Barcelonában, mezőnyben. Sydneyben az időfutamban végzett a harmadik helyen. Longo háromszor nyerte meg a női Tour de France-ot, hazájában ötven bajnoki címet gyűjtött be.

A belga Dominique Cornu nyerte a 23 éven aluliak egyéni időfutamát. A győztes - aki a jövő hónapban lesz 21 éves - a címvédő orosz Mihail Ignatyevet előzte meg a 39,5 km-es versenyben. A bronzérmet a francia Jérome Coppel szerezte meg. Hegyvári Adrián 53., Haiszer Ákos 58. lett.