John McEnroe - a hazai közönség előtt szereplő Jonas Björkman oldalán - kiesett a párosverseny második fordulójában a 635 ezer euró összdíjazású stockholmi kemény pályás férfitenisz-tornán.

A 47 éves amerikai klasszis - aki svéd társával februárban megnyerte a San Jose-i ATP-viadalt - igazolta hírnevét, ugyanis egy felülbírálás után alaposan összeveszett a játékvezetővel.

"Gyalázatosan viselkedett a bíró! Ezek az emberek csak így tudnak bekerülni az újságokba. El akartam neki mondani, amit igazán éreztem, de próbáltam visszafogni magam" - nyilatkozta a vereség után McEnroe.

Az egyesben hét, párosban pedig kilenc Grand Slam-trófeát elhódító klasszis legutóbb 21 éve, 1985-ben teniszezett a svéd fővárosban, amikor negyedszer diadalmaskodott a tornán.

eredmény, páros, 2. forduló:
Aspelin, Perry (svéd, ausztrál) - McEnroe, Björkman (amerikai, svéd) 7:6 (8-6), 7:6 (7-2)

egyes, elődöntő:
Blake (amerikai, 2.) - Söderling (svéd, 8.) 7:5, 7:6 (7-4)
Nieminen (finn, 5.) - J. Johansson (svéd) 7:6 (10:8), 6:7 (5-7), 6:3

Fernando Gonzalez meglepetésre legyőzte az amerikai Andy Roddickot és bejutott az 565 ezer euró összdíjazású, bécsi keménypályás férfitenisz-torna döntőjébe. A chilei játékos ellenfele a címvédő és első helyen kiemelt horvát Ivan Ljubicic lesz, aki két sima szettben verte a szlovák Dominik Hrbatyt.

ATP-torna, Bécs (565 ezer euró), elődöntő:
Ljubicic (horvát, 1.) - Hrbaty (szlovák) 6:1, 6:4
Gonzalez (chilei, 5.) - Roddick (amerikai, 3.) 6:4, 3:6, 7:6 (7-5)

Az ötödik helyen kiemelt orosz Nagyja Petrova és Anna Csakvetadze vívja a döntőt Moszkvában, miután előbbi a 17 éves cseh tehetséget, Vaidisovát győzte le nagy nehezen, míg utóbbi szintén három szettben jutott tovább Gyementyjeva ellen.

WTA-torna, Moszkva (1,34 millió dollár), elődöntő:
Petrova (orosz, 5.) - Vaidisova (cseh, 8.) 6:0, 4:6, 7:6 (7-3)
Csakvetadze (orosz) - Gyementyjeva (orosz, 4.) 7:5, 3:6, 6:0

A férfiaknál az első helyen kiemelt, hazai közönség előtt szereplő Nyikolaj Davigyenko és a szintén orosz Marat Szafin jutott be a fináléba.