A belga Justine Henin-Hardenne második mérkőzésén két játszmában nyert az orosz Nagyja Petrova ellen és százszázalékos teljesítménnyel, utolsó meccsének eredményétől függetlenül bejutott az elődöntőbe a női teniszezők hárommillió dollár összdíjazású madridi WTA-világbajnokságán.

Petrova elsősorban rengeteg ki nem kényszerített hibája miatt szenvedett vereséget. Henin-Hardenne az orosz Marija Sarapova után másodikként kvalifikálta magát a legjobb négy között.

A tornát világelsőként kezdő címvédő Amelie Mauresmo második mérkőzését megnyerte, miután az idén visszatért svájci Martina Hingist múlta felül három játszmában. A Sárga csoportból Justine Henin-Hardenne helye már biztos az elődöntőben, míg a másik továbbjutó kiléte a Mauresmóval pénteken sorra kerülő mérkőzésének végeredményétől függ.

Eredmény, Sárga csoport:
Henin-Hardenne (belga, 3.) - Petrova (orosz, 5.) 6:4, 6:4
Mauresmo (francia, 1.) - Hingis (svájci, 7.) 3:6, 6:1, 6:4

Az állás: 1. (már továbbjutott) Henin-Hardenne 2 győzelem/0 vereség, 2. Mauresmo (francia) 1/1, 3. Hingis (svájci) 1/2 (4-5), 4. Petrova 1/2 (3-4)

Vörös csoport:
Clijsters (belga, 6.) - Kuznyecova (orosz, 4.) 6:1, 6:1

Az állás: 1. (már továbbjutott) Sarapova 2/0, 2. Clijsters 1/1 (2-2, játékok: 20-14), 3. Kuznyecova 1/1 (2-2, játékok: 15-20), 4. Gyementyjeva 0/2

A csoportokban mindenki egyszer-egyszer játszik riválisaival, majd az első kettő jut a szombati elődöntőbe.