Szomorú eredményt hozott a kedden, a franciák elleni Hopman-kupa-találkozón megsérült Mark Philippoussis orvosi vizsgálata, ugyanis kiderült, hogy a 30 éves játékos térdét meg kell operálni, így nemcsak a csütörtöki csoportzárón, de a másfél hét múlva kezdődő ausztrál nyílt bajnokságon sem léphet pályára.

Lucie Safarova és Tomas Berdych megnyerte egyes mérkőzését, így a cseh csapat legyőzte a spanyol kettőst a B csoportban. India hatalmas csatában, az utolsó mérkőzés döntő játszmáját 10:8-ra megnyerve diadalmaskodott a horvátok felett. Női egyesben az indiai Sania Mirza, férfi egyesben a horvát Mario Ancic győzött, majd következett a drámai vegyespáros.

Sikerével az indiai csapat vezeti a B csoportot két győzelemmel, a spanyoloknak és a cseheknek egy-egy győzelmük és vereségük van, míg a horvátok mindkétszer kikaptak.

Sania Mirza - Sanja Ancic 6:2, 6:3
Rohan Bopanna - Mario Ancic 6:7 (2-7), 6:7 (3-7)
Mirza, Bopanna - S. Ancic, M. Ancic 3:6, 6:3, 10:8

A csoport állása: 1. India 2 győzelem/0 vereség, 2. Spanyolország 1/1 (4-2), 3. Csehország 1/1 (3-3), 4. Horvátoszág 0/2

Kiesett a címvédő francia Marion Bartoli az Aucklandben zajló, 145 ezer dollár összdíjazású női torna második fordulójában. Bartoli honfitársától, Emilie Loit-tól szenvedett vereséget két játszmában.

Craybas (amerikai) - Dulko (argentin) 6:3, 7:5

A harmadik helyen kiemelt szerb Ana Ivanovic és az ötödikként rangsorolt izraeli Shahar Peer magabiztos győzelemmel jutott be az ausztráliai Gold Coaston zajló, 175 ezer dollár összdíjazású keménypályás női viadal harmadik fordulójába.

Ana Ivanovic edzett egy jót a venezuelai Sequera ellen

Paul Goldstein az első csoportgyőztes az új lebonyolítási rendszerben zajló, adelaide-i férfi tornán: az amerikai játékos a hazai Peter Luczak legyőzésével biztosította a helyét a legjobb nyolc között. A 436 ezer dolláros viadalon nyolc, három fős csoportban rendezik az előcsatározásokat, és a triók győztesei jutnak be a pénteki, már egyenes kieséses negyeddöntőbe.

J. Johansson (svéd) - Simon (francia) 6:4, 7:5

Az ötödik helyen kiemelt spanyol Carlos Moyá és a harmadikként rangsorolt belga Xavier Malisse egyaránt két játszmában győzött a 380 ezer dollár összdíjazású, indiai keménypályás férfi torna nyolcaddöntőjében.

ATP-torna, Madras, (380 ezer dollár), nyolcaddöntő:
Malisse (belga, 3.) - Galvani (olasz) 6:3, 6:2
Moyá (spanyol, 5.) - Kim (amerikai) 6:4, 6:3
Karlovic (horvát) - Pless (dán) 7:6 (7-3), 7:6 (7-2)

Egyetlen kiemelt sem búcsúzott az egymillió dollár összdíjazású, dohai keménypályás férfi torna nyolcaddöntőjében.