A hazai közönség előtt szereplő Serena Williams nyerte a 6,9 millió dollár összdíjazású miami tenisztorna női versenyét, miután a döntőben három játszmában győzött a világelső Justine Henin ellen.

Az első szettben óriási fölényben játszott a belga klasszis, még gémet sem engedélyezett sokat hibázó riválisának, sőt a másodikban 5:4-nél két meccslabdája is volt. Serena Williams azonban mindkettőt hárította, majd átvette az irányítást és kiegyenlített.

Az utolsó játszmában az amerikai 3:0-ás vezetéshez jutott, Henin azonban felzárkózott (3:3), ám a hajrában ismét az idei ausztrál nyílt bajnokságon győztes hazai csillag uralta a pályát.

Forrás: MTI

Itt még nem ment a játék

A 25 esztendős Serena Williams negyedszer (2002, 2003, 2004, 2007) nyerte meg a miami viadalt és pályafutása 28. WTA-tornagyőzelmét szerezte meg egyesben.

nők (3,45 millió dollár összdíjazás), döntő:
S. Williams (amerikai, 13.) - Henin (belga (2.) 0:6, 7:5, 6:3

A férfiaknál a szerb Novak Djokovic és az argentin Guillermo Canas játssza a döntőt.