A törökországi Kemerben a Klubcsapatok Európa-kupájának harmadik fordulójában az Aquaprofit Nagykanizsa Tungsram SK együttese három döntetlent engedélyezett török ellenfelének. Bajnokcsapatunk 4,5-1,5-re nyert. Minimális arányban győzött a Csuti-Hydrocomp Zalaegerszeg SK norvég csapattal szemben. Az első helyre rangsorolt OSC Baden-Baden erejéből csak 3-3-ra futotta a spanyol Gros Xake Taldea ellen. Az Ural Szverdlovszakaja újabb nagyarányú győzelemmel megerősítette vezető pozícióját. A negyedik játéknapon a címvédő Tomszk-400 elleni rangadót két és félpontos előnnyel várhatja.

Megbotlott a hat idegenlégióssal felálló német bajnok, az OSC Baden-Baden a hat "vendégjátékossal" asztalhoz ülő spanyol Gros Xake Taldea. Az éltáblán két Mexikót is megjárt nagymester csatázott, az orosz Peter Szvidler a holland Loek van Wely ellen nyert, aki a világbajnokságon Vlagyimir Kramnyik szekundánsa volt. A hatodik táblán egyenlített a spanyol együttes, a marokkói Hamdouchi a világbajnok, Viswanathan Anand segítőjét, a dán Peter Heine Nielsent győzte le.

Harmadik győzelmét is megszerezte a második helyre rangsorolt Ural Szverdlovszkaja. A fehérorosz bajnokcsapat ellen három döntetlent "engedélyeztek", de így is másfél pontos előnyre tettek szert. Meglepetés, hogy az Utrecht gárdája három remit "rabolt" a címvédő Tomszk-400 csapattól. Az orosz derbire már Morozevics beszáll, Radzsabov ellen világos lesz. Jól tartották magukat az örmények a Boszna Szarajevó ellen, a 3-3 nekik siker.

A világranglistán második Vaszilij Ivancsuk először remizett, Almási Zoltán az ukrán fenoménhez hasonlóan 2,5 pontnál tart. Almásiék a Baden-Badennel folytatják, elmarad azonban a remélt Ivancsuk-Anand rangadó, helyette Ivancsuk-Szvidler összecsapás lesz, Almási sötéttel Magnus Carlsennel csap össze. Tarolt az ukrán Keystone együttese, Ruszlan Ponomarjovék is rangadót játszanak a negyedik fordulóban.

A papírformának megfelelően megszerezte második csapatgyőzelmét bajnokcsapatunk, az Aquprofit Nagykanizsa. A török ellenfél azonban nem adta meg könnyen magát. Bonyolult küzdelemben nyert a görög Vasilios Kotronias, a román Constantin Lupulescu megmentette hátrányosabb állását. A szlovén Luka Lenic minimális előnyét nem tudta győzelemig fokozni. Egy pillanatig sem fért kétség Szabó Gergely András és Bérczes Dávid nyeréséhez. Faragó Iván korán gyalogelőnyt szerzett, de az anyagi előny érvényesítésébe hiba csúszott. Kedvező az Aquaprofit párosítása a 4. fordulóban is, a 43. helyre rangsorolt norvég Asker SK legyőzése a következő feladat.

Nem panaszkodhatott a Csuti-Hydrocomp Zalaegerszeg SK együttese sem, könnyű ellenfelet kapott, de nehezen törték meg a norvégok ellenállását. Gyors remikkel indult a meccs, majd a csapatkapitány, Horváth Tamás juttatta vezetéshez a zalaegerszegieket. A sikerhez Mészáros Tamás nyerése kellett. Az ötszörös magyar bajnok legközelebb az orosz Ekonomiszt Szaratovval mérkőzik meg.