Záró napjához érkezett az eddig nyolc magyar érmet hozott debreceni rövid pályás úszó Európa-bajnokság, s a vasárnap délutáni döntőkben még hét versenyzőnk lesz érdekelve. Női 400 vegyesen Hosszú Katinka az első, férfi 200 mellen Gyurta Dániel a második helyen jutott be a fináléba.

Vasárnap délelőtt elsőként a női 50 gyors ötvenegy indulója csobbant a debreceni sportuszodában, köztük Tompa Orsolya, aki 26,03 másodperccel csak a 39. időt érte el. Nem jutott tovább a tizenhat közé férfi pillangón Takács Krisztián (24,41) és Hős Péter (24,89) sem, előbbi a 25., utóbbi a 36. helyen zárt.

Női 400 vegyesen viszont Hosszú Katinka nagyon kitett magáért, a 18 éves bajai versenyzőnő ugyanis 4:34,85-ös idővel az első helyen került egyenesen a délutáni döntőbe. "Egyáltalán nem fáradtam el, ha valaki a célban azt mondja, hogy 4:38-as időt mentem, elhittem volna. Jó formában vagyok az Eb-n, 100 és 200 vegyesen is megjavítottam az eddigi legjobb időmet, ettől 400-on most hozzávetőleg egy másodperccel maradtam el, de délután remélhetőleg gyorsabb leszek, Helyezésben, éremben nem gondolkozom" - mondta el Hosszú Katinka. Jakabos Zsuzsanna 4:47,31-gyel a 14. időt érte le, s a kiesése kellemetlen meglepetés, hiszen őt is a döntőbe vártuk.

Az athéni olimpiai ezüstérmes, s még mindig csak 18 éves Gyurta 200 mellen címvédőként indul, és 2:07,91-es idővel a második helyen került be a döntőbe. Az előfutamokban a legjobb eredményt meglepetésre a dán Chris Christiansen érte el 2:07,76-tal. "Az edzői utasítás az volt, hogy a 2:07-tel kezdődő időm legyen, ez megvan, és most gyorsabb voltam, mint a tavalyi Eb-n Helsinkiben délelőtt. Így mindenképpen elégedett vagyok" - fogalmazott Gyurta Dániel, akinek a 2006-es Eb-ezüstérmes Slawomir Kuczkóval nem kell bajlódnia, mert a lengyel 2:11,39-cel csupán a 19. időt produkálta. Megelőzte Molnár Ákos is (2:10,14), de ő sem lett döntős, tizenkettedikként zárt.

A 200 vegyesen már bronzérmes, 100 vegyesen hatodik helyezett Verrasztó Evelyn harmadik egyéni számában, 200 gyorson is döntőbe jutott, mégpedig az ötödik legjobb idővel, 1:55,77-es országos csúccsal. (A régit is ő tartotta, 1:55,86-tal.) S örült, hogy a fináléban a kedvenc, kettes pályáján úszhat. Ám az elkerülte a figyelmét, hogy három francia végzett előtte, és a döntőben nemzetenként csak két versenyző indulhat, így valójában a negyedik helyen lett finálés. "Bevallom, az Eb végére már nagyon elfáradtam, de azért délután még egyszer utoljára megpróbálom minden erőtartalékomat mozgósítani" - ígérte meg a Jövő SC 18 éves szőkesége. Mutina Ágnes 1:58,37-es idővel 15. lett.

A 19 éves Kis Gergő még Verrasztó Evelynnél is fáradtabb lehet, hiszen válogatottunkból egyedüliként négy egyéni számban indul. Már van ezüstje (1500 gyors), bronza (400 gyors) és negyedik helye (400 vegyes), s ott lesz a 200 gyors döntőjében is, 1:46,09-cel a hetedik helyen kvalifikálta magát. Női 200 háton Szepesi Nikolett ötödikként döntős (2:08,48), Szekeres Dorina (2:13,50) tizenötödikként búcsúzott.

A záró nap délutáni programjában Hosszú Katinka, Gyurta Dániel, Verrasztó Evelyn, Kis Gergő és Szepesi Nikolett mellett a még szombaton döntőbe jutott Kovács Ágnesnek (100 mell) és Kovács Emesének (100 pillangó) szurkolhatunk az eddig nyolc magyar érmet hozott Európa-bajnokságon.