Közel négy és fél órás mérkőzésen biztosította helyét a legjobb 16 között a címvédő Roger Federer az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, miután 6:7, 7:6, 5:7, 6:1, 10:8-ra verte a világranglistán mindössze 49., ezúttal azonban parádés teljesítményt nyújtó szerb Janko Tipsarevicet.

A világelső svájci játékos dolgát rendkívüli módon megnehezítette a világranglistán 49. helyezett szerb Janko Tipsarevic, aki akár meg is nyerhette volna az összecsapást.

Három szett után 2-1-re vezetett a rezzenéstelen arcú szerb, s bár Federer a negyedikben lehengerlő volt, az ötödik játszma megint kiélezett küzdelmet hozott.

Mindkét teniszező magabiztosan söpörte be adogatásait - Federerhez hasonlóan Tipsarevic is ellenállhatatlan volt saját játékában -, 8:8-nál azonban a szerb megingott, és 40-0-ről elvesztette saját szervagémjét. Aztán a folytatás már a megszokott menetrend szerint zajlott, Federer magabiztosan hozta szervagémjét, ezzel pedig továbbjutott.

A svájci kiválóságnak 96 nyerő ütése volt Tipsarevic 52-jével szemben, az ászok tekintetében is Federer volt jobb (39/14), de ki nem kényszerített hibát is ő követett el többet (64/47).

A mérkőzés 4 óra 24 percig tartott.

"Micsoda nagyszerű csata, mennyire tiszta játék. Janko remek srác, kár, hogy valakinek mindenképpen nyernie kellett. Bárcsak néha lehetne döntetlen is" - mondta a találkozó után Federer. "Ilyen mérkőzések miatt őszül meg korán az ember. Sajnálom Tipsarevicet, de örülök ennek a nagy győzelemnek."

Forrás: EPA

..., hogy legyőzze a szenzációsan teniszező Tipsarevicet

A hazai közönség előtt szereplő Lleyton Hewitt szintén öt játszmában, óriási csatában nyert a tavalyelőtt döntős ciprusi Markosz Bagdatisz ellen. A közel ötórás meccs helyi idő szerint hajnali fél ötkor ért véget. A 2005-ben döntőig jutott Hewitt a következő fordulóban a harmadik helyen kiemelt szerb Novak Djokoviccsal találkozik.

Hewitt (ausztrál, 19.) - Bagdatisz (ciprusi, 15.) 4:6, 7:5, 7:5, 6:7 (4-7), 6:3

A Nalbandian (argentin, 10.)-Ferrero (spanyol, 22.) és a Spadea (amerikai)-Ferrer (spanyol, 5.) mérkőzést eső miatt elhalasztották.

nők:
Radwanska (lengyel, 29.) - Kuznyecova (orosz, 2.) 6:3, 6:4
Kirilenko (orosz, 27.) - Csakvetadze (orosz, 6.) 6:7 (6-8), 6:1, 6:2
Ivanovic (szerb, 4.) - Srebotnik (szlovén, 28.) 6:3, 6:4
V. Williams (amerikai, 8.) - Mirza (indiai, 31.) 7:6 (7-0), 6:4

A Li (kínai, 24.)-Domachowska (lengyel), a Lisicki (német)-Wozniacki (dán), a Ruano (spanyol)-Hantuchova (szlovák, 9.) és a Petrova (orosz, 14.)-Makarova (orosz) mérkőzést eső miatt elhalasztották.