Ahogy az első, úgy a második időfutamot is a német Stefan Schumacher nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körversenyen, de a lényegi esemény mégis az volt, hogy a spanyol Carlos Sastre megőrizte vezető helyét az összetettben.

A CSC klasszisa ugyan csak 12. helyen végzett a mindent eldöntő 20., Cerilly és Saint Amand Montrond közötti 53 km-es etapon, de nagy riválisai, így az ausztrál Cadel Evans, az osztrák Bernhard Kohl és az orosz Gyenyisz Mencsov hiába végeztek előtte, nem tudták a hátrányukat ledolgozni, csak csökkentették azt.

Sastre több mint másfél perces előnyéből Evans 29, Kohl 13, míg Mencsov 39 másodpercet dolgozott le, míg a szakasz előtt még második Frank Schleck, aki csapattársa Sastrénak, ki is kapott a spanyol versenyzőtől, így ő összetettben is visszazuhant a hatodik helyre.

"Nyugodt voltam ma reggel, mert tudtam, életem lehetősége előtt állok. Az álmom vált valóra ezzel a sikerrel" - mondta Sastre, aki kiemelte, hogy csapattársai és különösen a Schleck-fivérek nélkül nem tudott volna diadalmaskodni.

Az utolsó, Párizsba vezető szakaszon változás már nem várható az élmezőnyben, ilyenkor általában már pezsgőznek a pontversenyek győztesei és az összetettben élen álló versenyző.