A negyedik napon megszerezte negyedik érmét a magyar küldöttség a fiumei rövid pályás úszó Európa-bajnokságon: Dara Eszter 56.88 másodperces új országos csúccsal harmadik lett 100 m pillangón.

A magyar versenyző a szombati előfutamban, aztán az elődöntőben is országos rekordot ért el, majd a vasárnap esti fináléban tovább javítva ezt az időt (57.12) csapott célba. A számot a dán Jeanette Ottesen nyerte 56.70-nel, a második helyen a francia Diane Bui Duyet végzett 56.83-mal.

Ezt megelőzően három ezüstöt szereztek a magyarok (Verrasztó Evelyn 100 és 200 m vegyesen, Kis Gergő pedig 400 m vegyesen zárt másodikként), akik így négy éremmel térhetnek haza a kontinensviadalról.

A zárónapon korábban Verrasztó Evelyn hetedik lett 400 m vegyesen, Molnár Ákos (200 m mell) és Mutina Ágnes (200 m gyors) pedig egyformán hatodikként végzett.

Az 50 és 100 m gyors után 50 m pillangón is világcsúcsot ért el Amaury Leveaux. A 23 éves francia versenyző a vasárnap délelőtti selejtezőben futamát 22.18 másodperccel nyerte, 11 századot javítva saját korábbi rekordján, amelyet bő egy hete, december 6-án, az Eb-kvalifikációnak számító országos bajnokságon úszott.

Leveaux 50 m gyorson - mely számban Pekingben olimpiai ezüstérmet szerzett - csütörtökön 20.48 másodpercre módosította az eddigi legjobb eredményt, majd 100 m gyorson, a sportág legklasszikusabb távján előbb pénteken (45.12 mp), azután szombaton (44.94) ért el világrekordot, utóbbi egyszersmind az esztendő 100. úszóvilágcsúcsa is volt.