Cseh László Európa-, Kis Gergő pedig egyéni csúccsal jutott be a férfi 200 méteres vegyes úszás szerda délutáni elődöntőjébe a római vizes világbajnokságon.

A betegségéből felépült olimpiai ezüstérmes Cseh1:56.34 perccel nyerte szerda délelőtti futamát, ezzel megdöntötte saját, 1:56.52-es, tavaly augusztus 15-én, a pekingi olimpián felállított kontinentális rekordját. A futamharmadik Kis 1:58.48-cal csapott célba.

Összesítésben Cseh az első, Kis pedig hetedik idővel jutott tovább a 16 közé.

Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna szintén bejutott a szerda délutáni elődöntőbe női 200 méter pillangón. Hosszú - aki hétfőn bronzérmes lett 200 méter vegyesen - 2:06.21 perces országos csúccsal, futamgyőztesként, összesítésben a harmadik helyen lépett tovább a szerda délelőtti selejtezőből. Jakabos 2:08.63-mal, futamában szintén a legjobb idővel, összesítésben pedig a 16.-ként lett éppen továbbjutó.

A délelőtti előfutamban az amerikai Mary Descenza 2:04.14 perccel új világcsúcsot úszott, ezzel négy századdal megdöntötte a kínai Liu Ce-kö (Liu Zige) tavaly augusztus 14-én, a pekingi olimpián elért rekordját.

Férfi 100 méter gyorson Povázsai Zoltán kiesett, miután 50.73 másodperccel futamában utolsóként, tizedikként csapott célba, összesítésben pedig a 76. helyen zárt, így nem jutott a legjobb 16-ot felvonultató elődöntőbe.