Szávay Ágnes már az első fordulóban búcsúzott a 2 millió dollár összdíjazású, tokiói keménypályás nőitenisz-tornán. A magyar játékos a vasárnapi nyitókörben az argentin Gisela Dulkóval nézett farkasszemet, s mindössze három játékra futotta az erejéből.

eredmények, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Dulko (argentin) - SZÁVAY 6:3, 6:0
Csang (tajvani) - Kanepi (észt) 6:3, 6:3
Pavljucsenkova (orosz) - Suarez Navarro (spanyol) 6:1, 7:6 (7-3)
Klejbanova (orosz) - Morita (japán) 6:1, 6:4
Vesznyina (orosz) - Martinez Sanchez (spanyol) 6:3, 6:2
Lisicki (német) - Schnyder (svájci) 6:4, 6:0
Rezai (francia) - Errani (olasz) 6:2, 6:2
Vinci (olasz) - Pennetta (olasz, 9.) 6:1, 6:2
Safarova (cseh) - Ivanovic (szerb, 10.) 6:4, 7:6 (7-1)
Petkovic (német) - Bammer (osztrák) 7:5, 6:4

A japán Kimiko Date Krumm nyerte a szöuli, 220 ezer dollár összdíjazású keménypályás női versenyt, miután a vasárnapi döntőben két sima szettben felülmúlta a spanyol Anabel Medina Garriguest. A versenyszerű játékhoz 12 év szünet után tavaly visszatért szigetországi teniszező egy nappal 39. születésnapja előtt ünnepelhette nyolcadik egyesbeli sikerét a WTA-sorozatban.

Nála idősebben csak az amerikai Billie Jean King nyert tornát, még 1983-ban, Birminghamben, ő akkor 39 éves, 7 hónapos és 23 napos volt. Date Krumm - a szervezet honlapja szerint - legutóbb 1996-ban győzött WTA-versenyen.

eredmény, döntő:
Date Krumm (japán) - Medina Garrigues (spanyol, 2.) 6:3, 6:3

A második helyen kiemelt izraeli Shahar Peer nyerte a 220 ezer dollár összdíjazású, taskenti keménypályás viadalt, miután a vasárnapi döntőben két szettben felülmúlta a hazaiak kedvencét, Akgul Amanmuradovát. A 22 éves Peer idei második, pályafutása ötödik végső sikerét aratta WTA-viadalon.

Peer (izraeli, 2.) - Amanmuradova (üzbég) 6:3, 6:4

Az ötödik helyen kiemelt spanyol Albert Montanes nyerte a 450 ezer dollár összdíjazású, bukaresti salakpályás férfi tornát, miután a vasárnapi döntőben két, egyformán rövidítéssel befejeződött játszmában legyőzte a harmadikként rangsorolt argentin Juan Monacót. Montanes idei második, pályafutása harmadik végső sikerét aratta az ATP-sorozatban.

Montanes (spanyol, 5.) - Monaco (argentin, 3.) 7:6 (7-2) , 7:6 (8-6)