Czink Melinda a dél-afrikai Natalie Grandin oldalán vereséget szenvedett a Jill Craybas, Tamarine Tanasugarn amerikai, thaiföldi kettőstől a 220 ezer dollár összdíjazású oszakai nőitenisz-torna páros küzdelmeinek negyeddöntőjében.

A viadal honlapja szerint a találkozó 1 óra 38 percig tartott, és döntő szett rövidítésben dőlt el. A világranglistán 40. Czinkre egyesben a nyolc között a negyedik helyen kiemelt olasz Francesca Schiavone vár.

eredmény, páros, negyeddöntő:
Craybas, Tanasugarn (amerikai, thaiföldi) - Czink Melinda, Natalie Grandin (magyar, dél-afrikai) 4:6, 7:5, 10-8 - döntő rövidítésben

egyes, nyolcaddöntő:
Wozniacki (dán, 1.) - O'Brien (brit) 6:0, 6:1
Wozniak (kanadai, 6.) - Csang (tajvani) 7:5, 7:6 (7-2)

Bartoli (francia, 2.) - Mirza (indiai)

A 11. helyen kiemelt francia Gael Monfils, valamint a svájci Stanislas Wawrinka sem tudta befejezni csütörtöki nyolcaddöntős mérkőzését a 3,25 millió dollár összdíjazású sanghaji keménypályás férfi tornán. Előbbi hátsérülése, utóbbi pedig gyomorpanaszai miatt adta fel a küzdelmet.

eredmények, nyolcaddöntő:
Davigyenko (orosz, 6.) - Gonzalez (chilei, 10.) 6:3, 7:5
Söderling (svéd, 9.) - Tsonga (francia, 5.) 6:3, 6:3
Ljubicic (horvát) - Monfils (francia, 11.) 6:2, 3:0-nál Monfils feladta
Stepanek (cseh, 13.) - Wawrinka (svájci) 3:6, 7:6 (7-5), 4:2-nél Wawrinka feladta