Szávay Ágnes kétszettes mérkőzésen vereséget szenvedett kedden Aravane Rezai-től, így nem jutott be a negyeddöntőbe a sydney-i keménypályás tenisztorna 600 ezer dollár összdíjazású női versenyében.

A világranglistán 40. helyezett magyar játékos a selejtezőben három összecsapást nyert meg, majd a főtábla első fordulójában, hétfőn a korábbi világelső szerb Jelena Jankovicon is túljutott, kedden viszont már nem tudta folytatni jó sorozatát a rangsorban 27. francia ellenfelével szemben.

Szávay az első szettben rögtön elvesztette az adogatását, onnan kellett volna visszakapaszkodnia, de ez nem sikerült neki. A második játszmában 3:3-ig együtt haladtak, akkor Rezai hozta az adogatását, míg a magyar játékos nem, ellenfele 5:3-as előnyénél azonban javított, majd a mérkőzésben maradásért adogathatott. Négy meccslabdát hárítva végül egyenlített. Ezután mindketten hozták saját adogatójátékukat, majd következett a rövidítés, amelyben Rezai volt pontosabb. Az összecsapás 1 óra 54 percig tartott.

Szávay korábban kétszer mérkőzött WTA-tornán keddi ellenfelével: 2006-ban Párizsban Rezai (6:1, 6:4), tavaly Madridban viszont ő nyert 2:6, 7:5, 6:2-re.