Világkupa-aranyérmes a magyar férfipárbajtőr-válogatott

A magyar válogatott nyerte vasárnap a férfi párbajtőrözők olaszországi Világkupa-versenyét. Nemcsik Zsolt és Decsi Tamás bronzérmet szerzett a férfi kardozók athéni Vk-viadalán.

A legnanói viadalon a győztes magyar férfipárbajtőr-csapat a 16-os táblán a venezuelaiakat verte 31-26-ra, a negyeddöntőben az ukránokat 38-30-ra, a négy között a lengyeleket 45-41-re, a döntőben pedig a kínaiakat 42-31-re. A harmadik helyen dél-koreaiakat 45-35-re felülmúló lengyelek végeztek. A viadalon 24 együttes indult.

A szombaton véget ért egyéni Grand Prix-n nem jött ki a lépés a magyaroknak: Pádár Tamás 38., Imre Géza 40., Boczkó Gábor 50., Szényi Péter 60., Somfai Péter 74., Peterdi András 114., Rédli András 128., Budai Dániel 158. lett a 191 fős mezőnyben.

A tizedik helyen végzett vasárnap a magyar válogatott a férfi tőrözők párizsi Világkupa-versenyén. A szereplést gyakorlatilag meghatározta, hogy a 16 között a szakág egyik legerősebb együttesével, az olaszokkal kellett megküzdeni, s az összecsapás a papírforma szerint alakult: 45-34-es olasz siker született. Ezt követően a magyarok 45-32-re verték a hongkongiakat, 45-21-re a kanadaiakat, végül 45-35-re kikaptak a britektől. Az élen orosz, olasz, japán sorrend alakult ki. A versenyen 19 csapat indult.

A szombaton befejeződött egyéni Grand Prix-n Szabados Gábor 61., Berjozkin Anton 66., Széki Bence 80., Gátai Róbert 85., Bíró Péter 86., Szerémi András 100., Mazza Lorenzo 116. lett a 154 vívót felvonultató mezőnyben.

Nemcsik Zsolt és Decsi Tamás bronzérmet nyert a férfi kardozók athéni Világkupa-versenyén. A korábbi olimpiai, vb- és Eb-második Nemcsik 15-7-re kapott ki az elődöntőben a későbbi győztes német Benedikt Beisheimtől, a tavaly világbajnoki harmadik Decsi pedig mindössze egyetlen tussal, 15-14-re az orosz Venjamin Resetnyikovtól. A döntőt Beisheim 15-12-re nyerte.

Szilágyi Áron a 18., Iliász Nikolász a 20., Gáll Csaba a 39., Lontay Balázs a 46., Hamar Balázs az 54., Gémesi Csanád az 57., Gémesi Bence a 66., Nagy Pál a 75., Puy Kristóf pedig a 82. helyen végzett a 107 fős mezőnyben. Iliászt Nemcsik búcsúztatta a 32 között, Szilágyit pedig Beisheim a versenynek ugyanebben a szakaszában.

Öt magyar induló jutott be a legjobb 32 közé a női kardozók londoni Világkupa-versenyén, a következő fordulóban azonban már egyikük sem léphetett pástra. A vasárnap véget ért viadalon, amelyen 104 vívó indult, a tavaly világbajnoki bronzérmes Nagy Orsolya 17., míg Damu Dóra 24., Várhelyi Anna 25., Pető Réka 28., Garam Nóra 31., Benkó Réka 34., Luczáti Zsófia 51., Nagy Petra 61., Varga Dóra 62., Kovács Laura pedig 68. lett. Győzött az amerikai Mariel Zagunis.