Roger Federer három szettben megnyerte az Australian Open vasárnapi döntőjét. A svájci klasszis 16. Grand Slam-győzelmét aratta az Andy Murray elleni mérkőzésen.

Roger Federer sima kezdés után, a harmadik szettben rövidítésben, breakhátrányból visszakapaszkodva nyerte meg az Australian Open döntőjét. Federer egy korábbi oda-vissza break után az első játszma végén elvette Murray adogatását, majd sajátját hozva játszmaelőnybe került. A második szettben a svájci klasszis hamar elvette ellenfele adogatását, majd végigvitte az előnyt. Federer simábban is hozhatta volna a szakaszt, de Murray egy adogatódójátékot 15-40-ről, egyet pedig 0-40-ről mentett meg.

A harmadik játszmában Murray tét nélkül, felszabadultabban játszhatott, míg Federer teljesítménye egy árnyalattal visszaesett. A skót teniszező 3:2-es vezetésnél breakelte ellenfelét, aki viszont 5:3-nál visszakapaszkodott, így rövidítésre került sor.

A tie-breakben mindketten sokat hibáztak, Federer háromszor meccslabdához, Murray négyszer játszmalabdához jutott. A svájci a harmadik meccslabdáját - túltéve magát két korábbi nagy hibáján - nem rontotta el, így három szettben megnyerte a melbourne-i finálét.

"Ma a legjobb játékomat tudtam nyújtani, de annak örülök igazán, hogy az első Grand Slam-győzelmemet szereztem apaként" - mondta a díjátadó ceremónián Federer, aki azzal biztatta Murrayt, hogy bőven megvan a játéka ahhoz, hogy összejöjjön neki egy GS-siker.

A skót sírással küzdött, de a humorát így sem vesztette el. "Sírni már tudok úgy, mint Federer, teniszezni még nem" - nyögte ki a skót, aki korábban egy US Open-döntöt már elbukott a svájci ellen.

Australian Open, férfi egyes, döntő:
Roger Federer (svájci, 1.) - Andy Murray (brit, 5.) 6:3, 6:4, 7:6 (13-11)
Ászok: 11-10
Kettős hibák: 2-4
Nyerő ütések (szervákkal együtt): 46-29

Vegyespáros, döntő:
Cara Black, Leander Paes (zimbabwei, indiai, 1.) - Jekatyerina Makarova, Jaroslav Levinsky (orosz, cseh) 7:5, 6:3