Knoch Viktor már az előfutamban kiesett a rövidpályás gyorskorcsolyázók 1500 méteres viadalán, a másik magyar, Darázs Péter viszont szerencsével ugyan, de várhatja az elődöntőket.

A férfi rövidpályás gyorskorcsolyázók 1500 méteres viadalának negyedik futamában Knoch Viktorért szoríthattunk, aki első magyar versenyzőként mutatta meg magát az olimpián. A magyar versenyző a rajt után az élre állt, pár kör után azonban visszaesett a 4-5. pozícióba. Két körrel a vége előtt már csak a hatodik volt, ebből a pozícióból képtelen volt feljebb kapaszkodni, így kiesett.

Az ötödik futamban Darázs Péter a negyedik pozícióban kezdett, és bár két körrel a vége előtt visszaesett az utolsó helyre, a francia Mattei és a kanadai Bastille kicsúszása miatt megnyílt előtte az út, s nagy hajrával maga mögé utasította a lengyel Jaworskit, bejutva ezzel az elődöntőbe. (Miután Mattei önhibáján kívül esett ki, ötödik helyezése ellenére őt is továbbjuttatta a versenybíróság.)

A selejtezők érdekessége, hogy az utolsó futamban rajthoz állt a lett Haralds Silovs, aki a versenynap folyamán a nagypályás gyorskorcsolyázók korábban megrendezett 5000 méteres számában is elindult. A téli olimpiák történetében ehhez hasonlóra még nem volt példa. Silovs saját selejtezőjében a második pozícióban végzett, így bejutott a következő körbe.