Kapros Anikó sikerrel vette a selejtező első körét a Roland Garros selejtezőjében, Arn Gréta pedig bejutott a legjobb nyolc közé a 600 ezer dollár összdíjazású, varsói salakpályás nőitenisz-tornán

A selejtezőből felkerült Arn 1 óra 26 perc alatt verte a cseh Klara Zakopalovát úgy, hogy mindkét szettben hátrányból fordított. A világranglistán 78. Zakopalova az első és a második játszmában is 4:2-es vezetésre tett szert, ám a kiválóan küzdő, a rangsorban csupán 205. magyar játékos sorozatban négy-négy gémet nyerve biztosította be sikerét.

Arn a következő körben a hatodik helyen kiemelt Aljona Bondarenkóval találkozik, aki simán verte a cseh Barbora Zahlavova Strycovát. A világranglistán 28. ukrán játékos és a magyar teniszező WTA-tornán még nem játszott egymással.

Arn Gréta korábbi alacsony ranglistás helyezése miatt nem indulhatott a Roland Garros selejtezőjében, ahol Kapros Anikó sikerrel vette az első akadályt, miután három játszmában, 2 óra 7 perc alatt legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Severine Beltrame-ot. A Roland Garros kvalifikációjában három győzelem szükséges a 128-as főtáblára kerüléshez.

Egyesült Államok - Spanyolország 2-1
Robby Ginepri - Nicolas Almagro 3:6, 7:5, 6:7 (4-7)
Sam Querrey - Daniel Gimeno-Traver 6:3, 6:4
Bob Bryan, Mike Bryan - Gimeno-Traver, Miguel Lopez 6:3, 7:5

Csehország - Ausztrália 2-1
Jan Hajek - Peter Luczak 6:1, 6:2
Tomas Berdych - Carsten Ball 6:3, 7:6 (7-4)
Hajek, Lukas Dlouhy - Luczak, Ball 3:6, 7:5, 6-10 - döntő rövidítés

Az állás: 1. Csehország és Egyesült Államok 2-2 győzelem, 3. Ausztrália és Spanyolország 2-2 vereség

Chardy, Nicolas Mahut - Troicki, Nenad Zimonjic 7:6 (7-4), 6:2

Az állás: 1. Franciaország és Argentína 2-2 győzelem, 3. Németország és Szerbia 2-2 vereség

A szombati döntőt a két csoportgyőztes vívja majd.