Justine Henin, a belgák volt világelső teniszezőnője győzelemmel tért vissza a pályára a könyöksérülése miatti több hónapos kihagyást követően, de a hazai közönség előtt szereplő ausztrál együttes nagy csatában így is nyert Belgium ellen Perth-ben a hagyományos tenisz Hopman-kupán, a sportág nem hivatalos vegyescsapat-világbajnokságán.

Henin szombaton, az ausztráliai Perth-ben a hagyományos Hopman-kupán, a sportág nem hivatalos vegyescsapat-világbajnokságán a vendéglátók reprezentánsát, Alicia Molikot verte két játszmában, 6-4, 6-4-re.

A folytatásban férfi egyesben a házigazdák képviseletében egy szintén korábbi világelső, Lleyton Hewitt két sima szettben verte esélytelenebb belga riválisát, Ruben Bemelmanst, majd párosban is a hazaiak diadalmaskodtak.

Eredmény, Hopman-kupa:
Belgium - Ausztrália 1-2
Justine Henin - Alicia Molik 6:4, 6:4
Ruben Bemelmans - Lleyton Hewitt 4:6, 3:6
Henin, Bemelmans - Molik, Hewitt 6:1, 3:6, 6:7 (6-8)

Az A csoportban a szerb-kazah mérkőzést vasárnap bonyolítják le, míg a B jelű kvartettben - hétfőn - az Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Olaszország és Franciaország küzd a továbbjutásért.

A jövő szombaton esedékes döntőbe a két csoportgyőztes jut be.