Már az első fordulóban vereséget szenvedett Daniela Hantuchova a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A 28. helyen kiemelt szlovák játékost az orosz Regina Kulikova győzte le három szettben hétfőn, az év első Grand Slam-tornájának nyitónapján. Marija Sarapova könnyedén győzött, csakúgy, mint a férfiaknál Andy Roddick és Roger Federer.

Alaposan megszenvedett a 12. helyen kiemelt francia Gael Monfils, aki az első két szettben csak szenvedett a holland Thiemo de Bakker ellen, de 6:7, 2:6 után magára talált, és a 7:5-re megnyert harmadik szett után már csak ő volt a pályán. "Elkezdtem küzdeni" - árulta el a győzelem titkát tömören Monfils a mérkőzés után.

A 16. helyen kiemelet amerikai Mardy Fish ugyanígy szerepelt, az első két szettet elbukta a román Victor Hanescu ellenében, majd három szoros szettben a maga javára fordította a mérkőzést.

A másodikként rangsorolt svájci Roger Federer mindössze öt játékot engedett a szlovák Lukas Lackónak, csak úgy, mint 8. helyen kiemelt amerikai Andy Roddick a cseh Jan Hajeknek. A nap legnagyobb meglepetése, hogy az orosz Nyikolaj Davigyenko kikapott a német Florian Mayertől, és kiesett. Pedig az orosz tíz napja még Rafael Nadal legyőzésével jutott döntőbe Dohában.

A hölgyeknél Marija Sarapova 6:1, 6:3-ra verte a thaiföldi Tamarine Tanasugarnt. "Kifejezetten idegesen kezdtem a mérkőzést, mert tavaly az első centerpályás meccsemen kikaptam. Ezúttal nem akartam ebbe a hibába esni" - mondta az orosz szépség.

Az első helyen rangsorolt dán Caroline Wozniacki nehezebben, 6:3, 6:4-re verte csak az argentin Gisela Dulkót, míg a kiemeltek közül elsőként a szlovák Daniela Hantuchova búcsúzott, akit az orosz Regina Kulikova döntő szett 9:7-re vert.