Az ausztrál Samantha Stosur nyerte az amerikai női teniszbajnokság, a US Open női egyes versenyét, miután a döntőben 6:2, 6:3-ra legyőzte a hazai pályán szereplő amerikai Serena Williamst.

A kilencedik helyen kiemelt Samantha Stosur az első ausztrál, aki Margaret Court 1973-as diadala után bajnok lett a US Openen. A magyar idő szerint vasárnap késő esti, New York-i mérkőzés egy óra tizenhárom percig tartott.

Az első játszmában az ausztrál teniszező 3:1-re, majd 5:2-re elhúzott, és magabiztosan nyerte a nyitószettet. A folytatásban a görög mérkőzésvezető egyik, Williamst sújtó ítélete alaposan felborzolta a kedélyeket, és ugyan 3:3-ig még fej fej mellett haladt a két teniszező, az ausztrál pontos és kemény játékkal végül biztosan hódította el a trófeát a szokásosnál többet hibázó, tizenháromszoros Grand Slam-győztes riválisa ellen.

Stosur párosban korábban már nyert Grand Slamet: 2006-ban a Roland Garrost, míg egy évvel korábban a US Openen diadalmaskodott az amerikai Lisa Raymonddal karöltve. A páros világranglistán 2006-ban az első helyen is állt a 27 éves, brisbane-i születésű teniszezőnő.

2011: Stosur (ausztrál) - S. Williams 6:2, 6:3

A férfiak döntőjében - magyar idő szerint hétfőn 22 órakor - a szerb Novak Djokovic és a spanyol Rafael Nadal találkozik.