A britek a legrövidebb úton elintézték a magyar Davis-kupa-csapatot

A Bardóczky Kornél, Balázs Attila kettős három játszmában kikapott szombaton a brit párostól, ezzel a hazai csapat 3-0-s, behozhatatlan előnyhöz jutott a magyar válogatottal szemben Glasgow-ban, a tenisz Davis-kupa euro-afrikai zónája II. csoportjának harmadik, egyben utolsó fordulójában, melyben az I. csoportba jutás volt a tét.

A vasárnapi két egyest csak két nyert szettre játsszák. A program 13 órakor kezdődik.

eredmény:
Nagy-Britannia - Magyarország 3-0 - állás a második nap után
Colin Fleming, Ross Hutchins - Balázs Attila, Bardóczky Kornél 6:3, 6:4, 6:4

pénteken:
Andy Murray - Kiss Sebő 6:0, 6:2, 7:6 (7-3)
James Ward - Balázs Attila 6:4, 6:4, 4:6, 6:4

Az első nap után egyformán 2-0-s hátrányban lévő, címvédő szerb, valamint francia válogatott is szépített a szombati páros meccs során a Davis-kupa Világcsoportjának elődöntőjében. A szerbek hazai környezetben, Belgrádban, a franciák pedig idegenben, Córdobában tartották életben továbbjutási reményeiket. Vasárnap mindkét helyszínen két egyes mérkőzésre kerül sor.

Világcsoport, elődöntő:
Spanyolország - Franciaország 2-1 - állás a második nap után
Feliciano Lopez, Fernando Verdasco - Michael Llodra, Jo-Wilfried Tsonga 1:6, 2:6, 0:6

pénteken játszották:
Rafael Nadal - Richard Gasquet 6:3, 6:0, 6:1
David Ferrer - Gilles Simon 6:1, 6:4, 6:1

Szerbia - Argentína 1-2 - állás a második nap után
Viktor Troicki, Nenad Zimonjic - Juan Ignacio Chela, Juan Monaco 7:6 (7-4), 6:4, 6:2

Troicki - David Nalbandian 4:6, 6:4, 2:6, 3:6
Janko Tipsarevic - Juan Martin Del Potro 5:7, 3:6, 4:6

A fináléra december 2. és 4. között kerül sor.