Két sima játszmában legyőzte a kanadai Rebecca Marinót az Australian Open egyetlen főtáblás magyarja, Arn Gréta. A világranglistán 92. játékosra a 17. kiemelt Dominika Cibulkova vár a következő fordulóban.

Mindössze egy óra kilenc perc kellett Arn Grétának a továbbjutáshoz a melbourne-i torna első fordulójában. A magyar teniszező első szerváinak 62 százaléka működött, viszont némiképp meglepő módon csupán két nyerőt ütött az egész meccsen a hivatalos honlap adatai szerint.

A második körben a 17. helyen kiemelt szlovák Dominika Cibulkovával meccsel Arn. A két játékos eddig mindössze egy alkalommal találkozott egymással: 2007-ben New Havenben, ugyancsak kemény borításon, Cibulkova szetthátrányból győzött.

A női mezőnyben a US Open-győztes, hatodik kiemelt hazai kedvenc, Samantha Stosur 7:6, 6:3-ra kikapott a román Sorana Cirsteától. Az esélyesek közül Kvitova (2.), Sarapova (4.), Bartoli (9.) és Serena Williams is biztos győzelemmel kezdett.

A férfi címvédő Novak Djokovic röpke 92 perc alatt elintézte az olasz Paolo Lorenzit. Andy Murray kemény ellenfelet kapott már a nyitókörben, a fiatal Ryan Harrison el is vette tőle az első szettet. A folytatásban Murray feljebb kapcsolt, így végül magabiztosan jutott tovább.