Babos Tímea két szoros játszmában nyert hétfőn a hazai közönség előtt szereplő Varavara Lepchenko ellen a cincinnati tenisztorna női versenyének első fordulójában.

Eredmény, 1. forduló (a 32 közé jutásért), nők (2,168 millió dollár az összdíjazás):
Babos Tímea - Varvara Lepcheno (amerikai) 7:6 (7-4), 6:4

A viadal honlapja szerint a 19 esztendős magyar játékos, aki szerencsés vesztesként került a 64-es főtáblára, 1 óra 40 perc alatt győzött üzbég származású ellenfelével szemben.

Babos a második fordulóban, a nyolcaddöntőbe jutásért az ötödik helyen kiemelt Angelique Kerberrel találkozik. A német teniszező, aki erőnyerő az első körben, legutóbbi mérkőzésükön, a londoni olimpiai tenisztorna második fordulójában 6:1, 6:1-re nyert magyarral szemben.

A viadalon az első helyen a lengyel Agnieszka Radwanskát, a másodikon pedig a friss olimpiai bajnok amerikai Serena Williamst emelték ki.