Cseh László nagy hajrával ezüstérmet szerzett kétszáz pillangón az isztambuli rövidpályás úszóvébén. Ryan Lochte egy török kisfiúnak adta a kétszáz háton szerzett ezüstjét, Bernek Péter ötödik lett ugyanabban a futamban. Hosszú Katinka ezüstérmes lett kétszáz gyorson, ezzel két-két arany- és ezüstérmmel, valamint egy bronzzal zárta a vébét.

Hosszú és Lochte különdíjat kapott

A klasszikus férfi száz gyors indította az úszóvébé vasárnap délutáni döntőit, az orosz Morozov nagyon magabiztosan nyert. Női 50 háton Csao Csing egy jó fordulóval átvette a vezetést, és 25.95 másodperces új vb-csúccsal megverte a fiatal amerikai Olivia Smoligát.

Következett az első magyar döntős, Bernek Péter, aki a kettes pályán vágott neki a 200 hátnak. A távot Ryan Lochte uralta, de a lengyel Kawecki az utolsó hosszon lehajrázta, két századdal verve az ötszörös olimpiai bajnokot. Bernek az ötödik helyen csapott célba.

Női 200 mellen Rikke Möller Pedersen végig vezetve nyert, Laura Sogar és a surranópályán érkező Vatanabe Kanako előtt. Lochte negyedóra pihenés után száz vegyesen állt rajthoz, az ausztrál Kenneth To kiválóan kezdett, de Lochte visszajött, és nyerni tudott, ezzel a harmadik aranyát is megszerezte ezen a világversenyen. A korábban kétszázon szerzett ezüstjét az éremátadás után odaadta egy, a lelátón ülő kisfiúnak.

Ilaria Bianchi remek versenyzéssel győzött női száz pillangón a kínai Liu előtt, nem született tehát meglepetés. Ötven férfi mellen Hetland célfotóval verte Dugonjicot és Manaudou-t: hármukat csupán három század válaszotta el. Ötven női gyorson a belorusz Alekszandra Heraszimenia valamivel kevésbé szoros csatában verte a brit Halsallt.

Cseh és Hosszú ezüstje

A zárónap utolsó perceiben két magyar és egy magyar váltó is rajthoz állt. Közülük elsőként Cseh László indult 200 pillangón, és bár gyengén kezdett, végül feljött másodiknak a japán Kaneda mögé. Cseh utólag úgy érezte, japán átok szállta meg.

Ezerötszáz gyorson a feröeri Jönsen, a dán Glaesner és az olasz Paltrinieri harcolt egymással. Végül Glaesner és Paltrinieri maradt, legvégül pedig a dán egy határozott hajrával megnyerte az aranyat.

Jakabos Zsuzsanna a legjobb idővel jutott a kétszáz gyors döntőjébe, ennek ellenére Bainbridge és Schmitt kezdett nagyon erősen, utóbbi világcsúcs-részidő közelben úszott. Allison Schmittet ugyan nem lehetett megfogni, de Hosszú Katinka óriási hajrával bejött másodiknak, míg Jakabos hetediknek ért célba. Hosszú a legjobb utolsó hosszt úszta az egész mezőnyben, pedig bevallotta: olyan fáradt volt már, hogy azt sem tudta, hol van.

A vébét a férfi 4x100 vegyes zárta, ahol a Bernek, Gyurta Dániel, Pulai Bence, Kozma Dominik váltó az ötödik helyért harcolt nagyot, azért a pozícióért, ahol döntőbe is jutott. A számot simán nyerte az amerikai csapat, a magyar egységet viszont diszkvalifikálták, ahogy az olaszokat is.

4x100 m vegyes:
1. Egyesült Államok (Matthew Grevers, Kevin Cordes, Thomas Shields, Ryan Lochte) 3:21.03 perc
2. Oroszország (Sztanyiszlav Donyec, Vjacseszlav Szinkevics, Nyikolaj Szkvorckov, Vlagyimir Morozov) 3:22.86
3. Ausztrália (Robert Hurley, Kenneth To, Grant Irvine, Tommaso D'Orsogna) 3:24.77
A Bernek Péter, Gyurta Dániel, Pulai Bence, Kozma Dominik alkotta magyar stafétát kizárták.