A hazai közönség előtt szereplő, harmadikként rangsorolt Jo-Wilfried Tsonga nyerte meg az 528 ezer euró összdíjazású, marseille-i keménypályás férfi tenisztornát, miután a döntőben három szettben legyőzte az első helyen kiemelt cseh Tomas Berdychet.

A verseny 2009-es bajnoka - aki meccslabdát is hárított a vasárnapi fináléban - pályafutása 10. ATP-trófeáját emelhette a magasba.

Eredmény, döntő:
Tsonga (francia, 3.) - Berdych (cseh, 1.) 3:6, 7:6 (8-6), 6:4

* * *

Jelena Jankovic nyerte meg a 235 ezer dollár összdíjazású bogotai salakpályás női tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben könnyedén verte az argentin Paula Ormaecheát. A korábbi világelső - jelenleg csak 24. - szerb játékos 1 óra 14 perc alatt győzte le a WTA-rangsorban 198. riválisát, és pályafutása 13. trófeáját hódította el.

Eredmény, egyes, döntő:
Jankovic (szerb, 1.) - Ormaechea (argentin) 6:1, 6:2

a szombati páros döntőben:
Babos Tímea, Mandy Minella (magyar, luxemburgi, 2.) - Eva Birnerova, Alekszandra Panova (cseh, orosz, 1.) 6:4, 6:3