Az olimpiai címvédő Kozák Danuta nyerte a női kajak egyesek 500 méteres számát a szegedi válogatóversenyen, így ebben a számban ő képviseli a magyar színeket a júniusi Eb-n. A férfi K2 1000 méteren sem tudták megverni az olimpiai aranyérmes hajót, Dombi Rudolf és Kökény Roland győzött.

Kozák mögött a háromszoros olimpiai bajnok Douchev-Janics Natasa ért célba, a harmadik Kárász Anna lett. A szintén háromszoros olimpiai bajnok, 31-szeres világbajnok Kovács Katalin a negyedik helyen végzett.

Kozák ezzel kiharcolta a részvétel jogát a június közepén sorra kerülő portugáliai Európa-bajnokságon, és előnybe került az augusztus végén rajtoló, duisburgi vb-t tekintve is.

Storcz Botond szövetségi kapitány a nőknél az egyes és páros teljesítmények alapján tesz majd javaslatot a négyes összeállítására.

A férfi kajak kettesek 1000 méteres versenyében is egy londoni aranyérmes egység, Dombi Rudolf és Kökény Roland diadalmaskodott, míg K-1-ben a fiatal Dombvári Bencéé lett az elsőség.

A kenu kettesek egy kilométeres küzdelmét a két héttel ezelőtti szegedi Világkupa-viadalon meglepetésre győztes Mike Róbert, Vasbányai Henrik duó nyerte, így immár ez a hajó is Eb-résztvevő.

A férfi kajak egyeseknél 1000 méteren a honvédos Dombvári Bence győzött, a többszörös világ- és Európa-bajnok Kucsera Gábor ötödik lett.