Marosi Katalin a kolumbiai Catalina Castano oldalán három játszmában nyert a Renata Voracova, Klara Zakopalova cseh duó ellen a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokság női párosversenyének első fordulójában.

Az eső miatt többször is félbeszakadt csütörtöki találkozó első szettjét Marosiék simán elvesztették, a másodikban azonban már magabiztosabbak voltak, és nyertek. A harmadik játszmában a cseh duó korán brékelőnybe került, de Marosiék egyenlítettek, sőt 5:5-nél elvették riválisuk adogatását. A következő játék óriási izgalmakat hozott, előbb a cseh duónak volt bréklabdája, majd Marosiék fordítottak, és meccslabdáig jutottak, de elpuskázták a lehetőséget, így ellenfelük egyenlített, jöhetett a rövidítés.

A csehek itt 3-0-s előnyre tettek szert, de a következő hét pontból hatot Marosiék nyertek, amivel újabb két meccslabdához jutottak, és a másodikat értékesítve, végül két óra három perces csatában diadalmaskodtak.

Marosiék a legjobb 32 között az Alla Kudrjavceva, Anastasia Rodionova orosz, ausztrál párossal találkoznak.

A 2011-ben győztes kínai Li Na nagy meglepetésre kikapott az amerikai Bethanie Mattek-Sandstől a női egyes második fordulójában. A csütörtöki összecsapás első szettjét még Li nyerte, majd a második játszma közepén az eső miatt félbeszakították a játékot. A pihenő a világranglistán 66. amerikainak tett jót, aki visszatérve sorozatban hét játékot nyert, és fordított.

Eredmény, női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Marosi Katalin, Catalina Castano (magyar, kolumbiai) - Renata Voracova, Klara Zakopalova (cseh) 1:6, 6:3, 7:6 (7-5)