Fognini kellemetlen ellenfél volt, de a játéka túlságosan hullámzott a Garros címvédőjének legyőzéséhez. Nadalra a japán meglepetésember vár.

Roland Garros, 3. forduló:
Nadal (spanyol, 3.) - Fognini (olasz, 27.) 7:6 (7-5), 6:4, 6:4

Rafael Nadal a Roland Garros első két körében egyaránt elbukott első szettel kezdett, ezúttal azonban rövidítésben felülmúlta Fabio Fogninit.

Nadal meg sem közelítette a legjobbját, a játéka lassú volt, és sokszor még adogatóként sem tudott irányítani, ám a rendkívül hektikus ellenfele felváltva szórta a bravúros nyerőket és a felesleges hibákat. A harmadik játszmában 5:1-re is vezetett Nadal, és bár ott kicsit megremegett, a győzelme nem forgott veszélyben.

Nadal örült, hogy vége Forrás: AFP/Kenzo Triboulliard

"Fantasztikus játékos, gyors, képes jó támadójátékra, és nehéz megállítani. Sokat fejlődött az elmúlt hónapokban, ráadásul jó srác, jóban vagyunk, örülök, hogy eljutott idáig" - nyilatkozta az Eurosportnak Nadal, aki még megköszönte mindenkinek a biztatást, mert számára "ez a legkülönlegesebb pálya a világon."

Nadalra a japán meglepetésember Nisikori Kej vár a 16 között. "Nagyon jön fel, túl van egy súlyos sérülésen, a legjobbamat kell majd nyújtanom ellene."

John Isner a szokása szerint maratoni meccset játszott. Noha pénteken 0-2-ről nyert ötszettes meccset Ryan Harrison ellen, szombaton még volt ereje Tommy Haas 12 meccslabdáját hárítani a negyedik szett végén. A döntő játszma végére azonban már úgy elfáradt, hogy felállni sem tudott volna, ezért inkább le sem ült a szünetekben. Be is húzta a meccset Haas, 4 óra 37 percnyi játék után.

Novak Djokovic válla kicsit megfájdult a Grigor Dimitrov elleni meccse végén, ám még ezzel együtt is simán továbbjutott.