Akárcsak pénteken, a befejező napon, szombaton is négy magyar győzelem született a Rómában 50. alkalommal megrendezett  Sette Colli, azaz hét domb elnevezésű nemzetközi úszóversenyen.

Jakabos Zsuzsanna a 400 méter után 200 méter vegyesen is győzött (2:11.40 p), megint csak Verrasztó Evelyn (2:13.03) előtt. Ebben a számban a harmadik hely is magyar úszóé lett: a dobogó alsó fokára György Réka állhatott fel (2:14.80).

A 200 méteres női gyors fináléjában Mutina Ágnes ötödik lett (1:59.34), ahogyan Szilágyi Liliána is 50 méter pillangón (27.10 mp).

A férfiaknál az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Gyurta Dániel 200 méter mellen mindenkit maga mögé utasítva jelentős fölénnyel diadalmaskodott. Hasonlóképpen nagy előnnyel csapott elsőként a célba 1500 méter gyorson Kis Gergő (15:05.90), aki csütörtökön a 800 méteres távon is az élen végzett. Bernek Péter a 200 méter hát döntőjében volt a leggyorsabb (1:57.96).

Cseh László 200 méter vegyesen másodikként zárt, ugyanitt Verrasztó Dávid - aki előző nap 400 méter vegyesen nyert - a negyedik helyen végzett (2:00.41).