Kiss Tamás aranyérmet szerzett a Kazanyban zajló Universiadén, az olimpiai bronzérmes kenus 1000 méteren győzött. Vasárnap két kajakos érmet is nyertek a magyarok.

Az Óbudai Egyetemen tanuló Kiss a magyar egyetemi csapat 3. aranyérmét nyerte. "Erőből kenuztam, nyomtam, ahogy bírtam" - nyilatkozta a verseny után. "500 méternél robbantottam, és átvettem a vezetést, 800-nál kinéztem, láttam, nincs senki, megnyugodtam. Ebben a mezőnyben is versenyeztek olimpikonok."

Kiss Pekingben C-2 1000 méteren aranyéremmel felérő bronzérmet nyert Kozmann Györggyel. A kétszeres olimpiai bajnok, napra pontosan öt évvel ezelőtt elhunyt Kolonics György halála után, közvetlenül az olimpia előtt csatlakozott Kozmannhoz.

Vasárnap két kajakos érem is született Kazanyban: a Petrovics Máté, Császár Gergely kajak kettes bronzérmes lett 1000 méteren, akárcsak a Tóth Attila Tas, Schenk Áron, Kovács László, Császár Gergely kajaknégyes.