Az első helyen kiemelt Babos Tímea két sima játszmában legyőzte a thaiföldi Tamarine Tanasugarnt a 125 ezer dollár összdíjazású szucsoui keménypályás tenisztornán, ezzel bejutott az elődöntőbe.

A világranglistán 96. magyar játékos 1 óra 28 perc alatt jutott túl hetedikként rangsorolt riválisán, következő ellenfele egyesben a harmadik kiemelt izraeli Shahar Peer lesz.

Babos később a holland Michaella Krajicekkel az oldalán párosban is bejuott is elődöntőbe, miután két szettben legyőzték a másodikként kiemelt Csan Csin-vej, Hszü Ji-fan tajvani, kínai duót. A magyar játékos menedzsmentjének tájékoztatása szerint a mérkőzés mindössze 67 percig tartott.

negyeddöntő, egyes:
Babos Tímea (1.) - Tanasugarn (thaiföldi) 6:3, 6:3

páros:
Babos, Krajicek (magyar, holland) - Csan Csin-vej, Hszü Ji-fan (tajvani, kínai, 2.) 6:1, 6:4