A kenus Vajda Attila és a kajakos Csay Renáta is ezüstérmet nyert a leghosszabb távon, ötezer méteren a duisburgi kajak-kenu világbajnokságon.

Ezzel folytatódott a magyar csapat remek sorozata, szombaton ugyanis mind a tíz döntőben nyertek érmeit versenyzőink, méghozzá öt arany, egy ezüst, négy bronz eloszlásban.

Vajda ezer méteren legyőzte a szegedi Világkupát megnyerő Brendelt, aki elképesztő tempót diktált, amit a mezőnyből egyedül a magyar kenus tudott tartani. A német így is tartotta egyhajós előnyét, és bár Vajda kitartóan próbálkozott, nem tudott közelebb kerülni hozzá.

"Két éremért jöttem, ennél jobban nem is kell, hogy szerepeljek. Az 5000 méterre külön nem készültem, a tegnapi győzelem után raktam csak össze a hajót. A kormányzással akadtak problémáim, a hullámok nagyon megvezettek, de nagyon elégedett vagyok ezzel az ezüsttel" - nyilatkozott a parton Vajda.

A nőknél az új-zélandi Teneale Hatton nem hagyott esélyt a többieknek, hatalmas fölénnyel végzett az élen. Mögötte Csay Renáta és a finn Anna Rikala viaskodott a második helyért, és ebből a harcból végül a magyar kajakos jött ki jobban.

"Ez az első síkvízi vb-m, tehát az ezüstéremmel nem lehetek csalódott. Én ugye maratoni versenyző vagyok, abban a szakágban hozzá vagyok szokva a sikerekhez, de ennek a második helynek is örülök." - mondta a kétgyermekes anyuka Csay.

A férfiak hasonló számában Noé Milán próbálkozott magyar részről, de ő nem tudott beleszólni a dobogós helyek sorsába, hetedik lett a 24 fős mezőnyben.

A vasárnapi zárónapon még a 200 méteres finálékat rendezik (3 magyar hajó az A döntőkben), majd következnek az 500 és férfi K-4 1000 m-es éremcsaták (hét magyar egység), végül a váltók versenyei, utóbbiak szintén magyar részvétellel.