Halep Párizsban érhet a csúcsra

Simona Halep, tenisz
FRANCE, Paris : Romania's Simona Halep returns the ball to Germany's Andrea Petkovic during their French tennis Open semi-final match at the Roland Garros stadium in Paris on June 5, 2014. AFP PHOTO / KENZO TRIBOUILLARD
Az orosz Marija Sarapova után a román Simona Halep bejutott a francia nyílt teniszbajnokság női egyesének döntőjébe: előbbi a kanadai Eugenie Bouchardot, utóbbi a német Andrea Petkovicot győzte le a legjobb négy között.

Sorozatban harmadszor jutott be Marija Sarapova a francia nyílt teniszbajnokság női egyes versenyének fináléjába: az orosz játékos a csütörtöki elődöntőben az idei torna egyik meglepetésemberét, a kanadai Eugenie Bouchardot győzte le három szettben. A 27 éves Sarapova 2012-ben győzött Párizsban, tavaly pedig vereséget szenvedett a döntőben.

Halep első Grand Slam-döntőjére készül Forrás: AFP/Kenzo Tribouillard

A mindössze 20 éves Bouchardnak az év második Grand Slam-viadalán is a legjobb négy jelentette a végállomást. Januárban, Ausztráliában a későbbi győztes kínai Li Nával szemben maradt alul az elődöntőben.

Sarapova ellenfele Simona Halep lesz, aki pályafutása legnagyobb sikerét elérve lett finalista, a negyedik helyen kiemelt román játékos két játszmában nyert a német Andrea Petkovic ellen. A 22 éves Halep karrierje első Grand Slam-döntőjére készülhet, ráadásul szettveszteség nélkül várhatja az orosz Marija Sarapova elleni összecsapást.

A finálét szombaton rendezik.

Eredmények, női egyes, elődöntő:
Sarapova (orosz, 7.) - Bouchard (kanadai, 18.) 4:6, 7:5, 6:2
Halep (román, 4.) - Petkovic (német, 28.) 6:2, 7:6 (7-4)

Vegyes páros, döntő:
Grönefeld, Rojer (német, holland) - Görges, Zimonjic (német, szerb, 8.) 4:6, 6:2, 10-7 - döntő rövidítés